Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

V Pardubicích pálí dresy svého bývalého kapitána! Přestup berou jako zradu + VIDEO

© facebook.com

Přestupem k největšímu rivalovi zlomil mnohým fanouškům Pardubic srdce. Někteří jeho rozhodnutí oplakali, další svému bývalému kapitánovi již možná navždy zabouchli dveře.

V Pardubicích pálí dresy svého bývalého kapitána! + VIDEO

Pardubičtí fanoušci se stále nemohou smířit s přestupem Petra Koukala do konkurečního Hradce Králové. Drtivá vetšina podporovatelů Dynama chápe přestup kapitána zlatého pardubického týmu z let 2010 a 2012 jako zradu, která se neodpouští.


Mistr světa z roku 2010 měl v průběhu baráže hned tři nabídky – z Hradce Králové, Pardubic i pražské Sparty. Nakonec se ale rozhodl pro prvně jmenovaný klub. "Četl jsem na to už spoustu negativních reakcí, které mě mrzí. Já měl prostě nabídku z Hradce a Pardubice v té době pořád bojovaly o udržení v extralize. Jednání s Hradcem probíhala velmi dobře. Věděli, že jedním okem sleduju, jak si vedou Pardubice. Nechtěl jsem dělat voly ze všech lidí okolo. Kontaktovala mě i Sparta, ale agentovi jsem rovnou řekl, že budu hrát buď v Pardubicích, nebo Hradci. Z obou měst to mám kousek domů," řekl v rozhovoru pro Sport.cz.

Čím víc se ale v rozhovorech Koukal snažil své rozhodnutí vysvětlit, tím víc přiléval pardubickým fandům do kotle hněvu. "Nabídku z Pardubic jsem dostal taky, ale bylo to takové, jako když máte nabídku z nějaké práce, která může krachnout," uvedl. Tento argument ale příznivcům Dynama nestačí – moc dobře si totiž pamatují, jak v jednom ze závěrečných duelů baráže vystoupil Petr Koukal ve videomedailonku na kostce pardubické Tipsport arény s přáním, aby jeho bývalí spoluhráči extraligu udrželi. V tu chvíli si asi žádný z fandů Pardubic nepřipouštěl, že podpis jejich někdejšího kapitána v Hardci Králové je na spadnutí.

"Určitě mě nebudou v Pardubicích vítat s oslavnými transparenty, ale já nikoho nezradil. Třeba ve fotbale se taky přestupuje ze Slavie do Sparty a naopak," přirovnal svoji situaci k rivalitě pražských "S". "Chápu, že mezi fanoušky panuje rivalita, ale já to takhle vůbec neberu. Derby proti Hradci jsem za Pardubice v extralize nikdy neabsolvoval. Když jsem odcházel do Nižněkamsku, Hradec v ní ještě nebyl. Pro mě byla největší rivalita, když jsem hrál za Pardubice proti Spartě," dodal čtyřiatřicetiletý rodák ze Žďáru nad Sázavou.

VIDEO: Fanoušci Pardubic pálí dres Petra Koukala

Zdroj: hokejportal.cz
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

VÝSLEDKY

TABULKA

Další vítězný zářez pro Znojmo. S prázdnou si počínal také Villach

První vítězství pro Znojmo. Orli loupili na ledě Žraloků z Innsbrucku

Debut jako hrom, trenérská výzva, hattrick a trocha ironie

Nedaří se ani bez Jandače: Mega šanci Magnitogorsku zhatil zákrok snů

120.4 ms