Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

V Bratislavě proběhl los CHL

European Trophy pro vítěze CHL © championshockeyleague.com

V útrobách Zimního stadionu Ondreje Nepely proběhl ve volném dni mistrovství světa los Champions hockey league (CHL), česky Hokejové ligy mistrů. Ve čtyřech koších se objevily čtyři extraligové celky. Jak byly rozlosovány skupiny? Kam se podívají v následující sezóně české celky? Koho potká mistrovská Frölunda?

Jako první se ke čtvrtému výkonnostnímu koši postavil Ville Nieminen. Bývalý útočník Colorada Avalanche nebo finské Tappary působí v současnosti jako trenér Lahti Pelicans, kde působí český brankář Jakub Škarek. Finský kouč postupně losoval kluby z posledního koše.

Vylosoval je v pořadí Frisk Asker, Rungsted Seier Capital, Belfast Giants, Yunost Minsk, Grenoble, GKS Tychy, HC05 Banská Bystrica a Cardiff Devils. Tyto budou v příští sezóně hrát ve skupinách A-H, a to v pořadí v jakém byly rozlosovány.

České kluby v prvních třech koších

Ke druhému koši se postavila bývalá slovenská reprezentantka v biatlonu Anastasia Kuzminová. Ta ve svém koši už měla české zástupce. Jednalo se o třetí a čtvrtý tým základní části Extraligy ledního hokeje, tedy o Plzeň a Hradec. Plzni připadla skupina B a Hradci skupina H.

Plzeň se tak v novém ročníku vydá do Finska, Švýcarska a Dánska. V šesti zápasech systémem doma-venku se potká s finským mistrem HPK Hämeenlinna, druhým týmem švýcarského play-off EV Zugem, a s týmem dánského mistra Rungstedem IK.

Hradec po losu zakotvil ve skupině H. Na hokejisty Hradce Králové čeká britský mistr z Cardiffu. Další, kdo si to s Mountfieldem rozdá o postup ze skupiny, bude poražený finalista EBEL ligy, Graz. Posledním týmem je ovšem Frölunda. Nejúspěšnější tým novodobé ligy mistrů byl také nalosován do skupiny s hradeckým klubem.Ruka generálního ředitele CHL Martina Baumanna poslala Liberec do skupiny C. Jako vítěze základní části české nejvyšší soutěže ho čeká ve skupině Luleå. Dalším, kdo se s Libercem poměří, jsou Panteři z Augsburgu a posledním soupeřem mu bude vítěz základní části a poražený finalista Elite League, severoirský Belfast.

Mistrovský Třinec, jako nejlépe postavený český klub pro nadcházející sezónu CHL, rozlosoval předseda CHL Peter Zahner do skupiny D. V ní Oceláři narazí na klub ze břehu Ženevského jezera, Lausanne HC. Další destinací je finské Lahti. Tam se třinečtí hráči postaví Pelikánům. Posledním týmem ze čtvrtého koše je běloruský Yunost Minsk.Skupinová část svůj začátek datuje na 29. srpna. Do play-off postoupí z každé skupiny dva týmy, celkový počet je tedy 16. Vítěze dalšího ročníku Champions hockey league budeme znát 4. února 2020.

Rozlosované skupiny pro sezónu 2019/2020

Skupina A: KAC Klagenfurt, Tappara Tampere, HC Biel-Bienne, Frisk Asker
Skupina B: HPK Hämeenlinna, EV Zug, HC Plzeň, Rungsted IK
Skupina C: Luleå Hockey, Bílí Tygři Liberec, Augsburger Panther, Belfast Giants
Skupina D: Oceláři Třinec, Lausanne HC, Lahti Pelicans, Yunost Minsk
Skupina E: SC Bern, Kärpät Oulu, Skellefteå AIK, Grenoble
Skupina F: Adler Mannheim, Djurgården Stockholm, Vienna Capitals, GKS Tychy
Skupina G: Färjestad Karlstad, Red Bull Munich, HC Ambrì-Piotta, HC05 Banská Bystrica
Skupina H: Frölunda Indians, Graz 99ers, Mountfield HK, Cardiff Devils

Koše před losem

Koš 1: Frölunda Indians (Švédsko – vítěz minulého ročníku CHL), Färjestad Karlstad (Švédsko), SC Bern (Švýcarsko) HPK Hämeenlinna (Finsko), Oceláři Třinec (Česká republika), Adler Mannheim (Němencko), KAC Klagenfurt (Rakousko), Luleå Hockey (Švédsko)

Koš 2: EV Zug (Švýcarsko), Kärpät Oulu (Finsko), Bílí Tygři Liberec (Česká republika), Red Bull Mnichov (Německo), Graz99ers (Rakousko), Djurgården Stockholm (Švédsko), Lausanne HC (Švýcarsko), Tappara Tampere (Finsko)

Koš 3: HC Plzeň (Česká republika), Augsburger Panther (Německo), Vienna Capitals (Rakousko), Skellefteå AIK (Švédsko), EHC Biel-Bienne (Švýcarsko), Lahti Pelicans (Finsko), Mountfield HK (Česká republika), HC Ambrì-Piotta (Švýcarsko)

Koš 4: Yunost Minsk (Bělorusko), Frisk Asker (Norsko), HC05 Banská Bystrica (Slovensko), Grenoble (Francie), Rungsted Seier Capital (Dánsko), Cardiff Devils (Velká Británie), GKS Tychy (Polsko), Belfast Giants (Severní Irsko)

Zdroj: championshockeyleague.com, hokejportal.cz
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

VÝSLEDKY

TABULKA

Znojmo bralo na tripu čtyři body. Zdolalo Dornbirn a trápilo Salzburg

Ďáblové pokračují v dobré přípavě, Predators opět vítězní

Hertl dotáhl Sharks k první výhře, Jurčo pálil za Oilers

Další vítězný zářez pro Znojmo. S prázdnou si počínal také Villach

167.4 ms