Třikrát tři a třaskavý led na západě Čech

Jan Mandát vstřelil Vítkovicím hattrick. © hc-vitkovice.cz

Čtyřiadvacáté kolo nabídlo dohromady 50 gólů. Nejvíce, hned dvanáct, jich padlo v Plzni, kam zavítal Zlín. Diváci také mohli vidět tři tříbrankové střelce v Plzni, Brně a Ostravě. Liberec, který měl slibně rozehrané utkání v Karlových Varech, nakonec odjel bez bodů.

Přikryl, Přikryl, Přikryl

Ano, přesně tolikrát se objevilo jméno Filipa Přikryla v kolonce střelců v pátečním utkání proti Zlínu. Plzeň vedla po gólech Přikryla, Čerešňáka, Kantnera, Straky, Gulaše a znovu Přikryla 6:0. Po gólu Straky odešel z branky Libor Kašík a místo něj naskočil Daniel Huf.

Zlín nerezignoval a na konci druhé části snížili Karafiát s Vopelkou na 2:6. Na 3:6 snížil Novotný. Poté se trefil potřetí devatenáctiletý útočník, ale Plzeň zápas nedohrála v klidu a Poletín s Hermanem upravili skóre na konečných 5:7. Pro Plzeň to tak byla třetí výhra v řadě se skóre 19:11 za tyto tři zápasy.

Filip Přikryl nastřílel svůj první extraligový hattrick.

První, druhý a třetí gól v sezóně

Přesně takhle by se daly popsat trefy Jana Mandáta v této sezóně. Na svou první, druhou, ale i třetí branku čekal Mandát až do šestnáctého zápasu sezóny ve Vítkovicích. Mandát se trefil dvakrát v přesilovce a jednou za vyrovnaného počtu hráčů na ledě. Vystřelil tak tři body Pardubicím, které díky tomu poprvé plně bodovaly na venkovním hřišti.

Vítkovice proti dobrému týmové výkonu Dynama neměly šanci a prohrály 1:5. Na čtvrté porážce v řadě se ale dá jedno plus najít. Vítkovičtí dokázali využít přesilovou hru. Naposledy se jim to povedlo 24. listopadu, páteční gól byl až devatenáctou využitou šancí od poslední přesilovkové radosti. Nicméně je páteční trefa teprve čtvrtým přesilovkovým gólem Vítkovic v sezóně.

Schneider nezůstal pozadu

Po dvou pátečních hattricích přidal třetí rakouský sniper Peter Schneider. Kometa porazila Olomouc na domácím ledě 5:1 a Schneider se na tom podílel třemi brankami. Schneider skóre otevřel a vstřelil i čtvrtý a pátý gól Komety.

První Schneiderův gól padl při hře pět na pět, druhý v oslabení a třetí v přesilové hře. Rakouský forvard se svým počinem dostal na 14 gólů a dorovnal třineckého Matěje Stránského.

Peter Schneider střílí jeden ze svých tří gólů.

Bitka a obrat

Utkání mezi Energií a Tygry se rozhodně vyplatilo sledovat. Liberec vedl 1:0 po trefě Jelínka. Zkraje druhé části srovnal Hladoník. Ve 27. Minutě fauloval loktem Kryštof Hrabík a šel do sprch po trestu pět plus do konce zápasu.

Vary dlouhou výhodu nevyužily a sedm vteřin před koncem shodili rukavice Lauko a Vlach. Vlach potvrdil zkušenosti z podobných situací, přetáhl Laukovi dres přes hlavu a dal mu co proto. Z potyčky si nicméně Vlach odnesl krvavý šrám.

Pokračovalo se ve hře a během čtyř minut druhé části dvakrát udeřil Adam Musil. S Energií to vypadalo všelijak. Liberec ale konec zápasu nezvládl. Po gólech Koblasy, Skuhravého a Kašeho během necelých osmi minut zůstaly všechny body v lázeňském městě.

Zdroj: hokejportal.cz, livesport.cz