Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

TOP 10 nejproduktivnějších Čechů v historii NHL

Nejproduktivnější Čech NHL, Jaromír Jágr © NHL.com

Česko vychovalo řadu kvalitních hokejistů. Celkově získali v NHL 32,477 bodů, což je řadí na 5. místo mezi zeměmi. První a druhé místo na tomto seznamu jistě nikoho nepřekvapí. Poté jsou však statistiky vyrovnanější. Mezi 3. a 9. místem je rozdíl v zisku pouze 102 bodů.

1. Jaromír Jágr - 1,921

Rozhodně nikoho nepřekvapí první místo na tomto žebříčku. Jaromír Jágr je nejen českou hokejovou legendou, ale i druhým hráčem v celkovém statistickém pořadí NHL. Nechal za sebou taková jména jako jsou Geordie Howe či Mark Messier.

Jeho neskutečný 1.11 průměr bodů na zápas při 1733 odehraných zápasech znamená celkový bodový zisk 1,921. Na Wayna Gretzkyho to sice o parník nestačí, ale nejlepší hokejista historie má svou vlastní úroveň.

Jaromírův posun na druhé místo v produktivitě NHL.

2. Patrik Eliáš - 1,025

Druhý z Čechů, kteří se dokázali přehoupnout v NHL přes 1000 kanadských bodů, je Patrik Eliáš. Je také jedním ze tří Čechů v tomto žebříčku, kteří nasbírali všechny body v jednom klubu. Patrik Eliáš je hráčem s největším počtem bodů za celou historii New Jersey Devils, když za 20 sezón nastřádal 1,025 bodů.

Stejně jako Jaromír Jágr, i Patrik Eliáš dvakrát slavil vítězství ve Stanley Cupu. Dres s jeho jménem visí u stropu Prudential Center. 

Číslo 26 vyřazeno.

3. Milan Hejduk - 805

Rodák z Ústí nad Labem, Milan Hejduk, je druhým Čechem, který odehrál všechny své zápasy v zámořské soutěži za jeden klub. Tím klubem bylo Colorado Avalanche. V historii klubu má na svém kontě nejvíc odehraných zápasů (1,020), je druhým v pořadí produktivity pouze za legendárním Joe Sakicem (805 bodů).

V roce 2003 vstřelil Milan Hejduk nejvíc gólů v základní části NHL a získal tak Maurice "Rocket” Richard Trophy.


Top 10 momentů kariéry Milana Hejduka.

4. Václav Prospal - 765

Současný kouč HC Motor České Budějovice za svou kariéru v NHL vystřídal 7 klubů. Nejvíce sezón (5) strávil v dresu Tampa Bay Lightning. Na Floridě odehrál Václav Prospal 468 utkání, v nichž získal 371 bodů, což ho řadí na 7. místo v historii klubu.

Nejúspěšnější sezónou byla po návratu z Českých Budějovic sezóna 2005-2006. V té nasbíral 80 bodů v 81 zápasech. To však stačilo pouze na těsný postup Tampy do play-off, kde v 1. kole podlehli 1:4 Senators.

Parádička v podání Václava Prospala.

5. Bobby Holík - 747

Hráč s druhým nejvyšším počtem odehraných zápasů (1,314) z tohoto seznamu a třetí celkově (Roman Hamrlík odehrál 1,395 zápasů). Většinu své kariéry odehrál Robert Holík za Rudé Ďábly, se kterými získal 2 Stanley Cupy, jeden v sezoně 1999-2000, společně s Patrikem Eliášem.

Dvakrát se také zúčastnil oblíbené All Star Game, v letech 1998 a 1999. Co se týče jeho statistik za New Jersey Devils, je 7. (472) v celkové produktivitě a 10. (786) v odehraných zápasech.

Vtipný rozhovor s Robertem Holíkem.

6. Petr Sýkora - 721

Dvojnásobný mistr světa a dvojnásobný vítěz Stanley Cupu, Petr Sýkora, vystřídal za svou kariéru dres 6 týmů. Je dalším Čechem, který hrál významnou roli ve vítězném týmu New Jersey Devils z přelomu tisíciletí.

Trvalo tři roky, než se uchytil v NHL, když předtím střídal zápasy v AHL a NHL. Kariéru v NHL ukončil před sedmi lety, když strávil poslední sezonu ve svém "domovském” týmu, New Jersey Devils.

Příběh o zranění Petra Sýkory.

7. Martin Straka - 717

Několik sezon hrál Martin Straka po boku Jaromíra Jágra v Pittsburghu. S Tučňáky se mu však na rozdíl od svého kolegy nepodařilo nikdy získat Stanley Cup, na který nedosáhl ani v žádném jiném ze svých angažmá.

Před odchodem zpět do České republiky se opět spojil s Jaromírem Jágrem, tentokrát v sestavě New York Rangers. I díky mnoha Čechům (7) se Rangers po sedmi letech podívali do play-off. Martin Straka tomu přispěl v základní části 76 body.


Kariéra Martina Straky.

8. Petr Nedvěd - 717

Jeden z hráčů, kteří hráli reprezentovali více zemí na mezinárodních akcích, u Petra Nedvěda to konkrétně byly Kanada a Česká republika. Sice získal za svůj pobyt v NHL stejně bodů jako Martin Straka, odehrál však víc zápasů, a tak je jeho bodový průměr na zápas menší.

Je dalším z cestovatelů, za 15 sezon v NHL totiž vystřídal hned 7 manšaftů. Nejdéle si zahrál Petr Nedvěd v jednom z tzv. "Original 6” týmů, konkrétně oblékal barvy New York Rangers.

Památných 11 sekund Petra Nedvěda.

9. Robert Lang - 703

V roce 1990 byl Robert Lang draftován až jako 133., v 5. kole, svůj debut si odbyl o dva roky později za Los Angeles Kings. Nejlepší roky přišly mezi lety 1999-2004, kdy získal v průměru 69 bodů na sezonu. Nejvíce si ho budou pamatovat fanoušci Penguins, za které odehrál 5 sezon.

S NHL se rozloučil v dresu Kojotů v sezoně 2009-2010. V roce 2004 byl Robert Lang vyhlášen nejlepším českým hráčem za odehranou sezonu NHL.

Dva parádní góly Roberta Langa.

10. David Krejčí - 643

Poslední hráč na seznamu je také jediný, který stále válí v NHL a jeho čísla jistě porostou a žebříčkem bude jen stoupat. Ve svých 33 letech je David Krejčí jednou z opor Boston Bruins a jeho osobní statistiky neukazují, že by byla jeho forma na poklesu, ba naopak.

V poslední sezoně získal 73 bodů, což je společně se sezonou 2008-2009 nejvíc za jeho kariéru v NHL. I díky poslední sezoně je David Krejčí 9. nejproduktivnějším hráčem v historii Bruins.


Všech 20 gólů Davida Krejčího v poslední sezoně.

Zdroj: hokejportal.cz
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

NEJČTENĚJŠÍ

7 D

48 H

24 H

VÝSLEDKY

TABULKA

Znojmo bralo na tripu čtyři body. Zdolalo Dornbirn a trápilo Salzburg

Ďáblové pokračují v dobré přípavě, Predators opět vítězní

Hertl dotáhl Sharks k první výhře, Jurčo pálil za Oilers

Další vítězný zářez pro Znojmo. S prázdnou si počínal také Villach

216.5 ms