Stanley Cup se do Česka po roce nevrátí, raduje se St. Louis Blues

Hokejisté St. Louis Blues © nhl.com

Blues dopsali krásný příběh. Ze dna tabulky v půlce sezóny se vyšplhali až na vrchol a poprvé v historii získali Stanley Cup. David Pastrňák si na svůj první prsten pro vítěze NHL musí minimálně rok počkat. Krejčí už sice Stanley Cup vyhrál, ale na další si počká také on. Čeští hokejisté byli v sedmém zápase hodně aktivní, bohužel to však nestačilo.

Boston Bruins - St. Louis Blues 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 58. Grzelcyk (Krejčí) – 17. O'Reilly (Bouwmeester, Pietrangelo), 20. Pietrangelo (Schwartz), 52. Schenn (Tarasenko, Schwartz), 56. Sanford (Perron, O'Reilly).

Diváci Blues slavili vítězství svého týmu také v Enterprise Centru

Pastrňák s Krejčím byli v zápase rozhodně vidět, bohužel se k nim téměř nikdo v nadstandardním výkonu nepřidal a na bezchybně chytajícího Binningtona to bylo zkrátka málo.

Nutno říct, že hráči Bostonu si vypracovali velké množství šancí už v první třetině a právě kanadský brankář byl důvodem, proč i nadále panovalo nerozhodné skóre. Ve velké šanci neuspěl ani David Krejčí, který po bekhendové kličce zasouval puk mezi jeho betony.

Co se nepovedlo Bostonu dokonale vyšlo hráčům St. Louis. O'Reilly a Pietrangelo se prosadili v rozmezí posledních tří minut první třetiny a určili další ráz zápasu.

Skvěle chytající brankáři za svá záda ve druhé třetině nepustili žádný puk a i před třetí třetinou tak svítilo na kostce skóre 0:2 z pohledu Bruins.

V ní pak třetí a čtvrtou branku přidali Schenn a Sanford a osudu utkání bylo téměř rozhodnuto. Boston už poté stihl jen korigovat stav zápasu povedenou střelou Grzelcyka, kterému na jeho pokus přihrával David Krejčí.

Radost hokejistů St. Louis krátce po skončení utkání

Starší z českých Davidů v dresu Bruins strávil na ledě více jak 20 minut a měl vůbec nejvyšší ice time z útočníků Bostonu. Kromě asistence na gól byl však také u jedné z inkasovaných branek. Kromě velké šance v první třetině si připsal jednu další střelu na branku a udržel se opět nad 50% hranicí úspěšnosti buly, konkrétně na 55 %.

Pastrňák byl na ledě také téměř 20 minut, bohužel však skončil v bilanci +/- na záporných -2. Z jeho tří střel na branku se žádná neujala. V zápase však zaujal šikovností a snahou zvrátit nepříznivý vývoj utkání.

Vítězem letošního ročníku NHL se tak stala organizace St. Louis Blues. O vítězi musel rozhodnout až sedmý rozhodující zápas. Čeští hráči v závěrečných bojích prokázali svoji kvalitu, ale především od Davida Pastrňáka se možná očekávala ještě větší produktivita. Jedním z důvodů, proč to Bruins tento rok nevyšlo, může být slabší forma hvězdně složené první formace Marchand, Bergeron, Pastrňák, od které se zkrátka čekalo víc.