Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Sparťanský smolař Přibyl se vrací na led. Pomohli mi spoluhráči, hlásí

Daniel Přibyl © hcsparta.cz

Sparťanský útočník Daniel Přibyl se po vleklých zdravotních problémech vrací na led a je plný očekávání. Hráč přiznal, že mu hodně pomohli hokejisté Sparty. Klub s ním prodloužil smlouvu, i když vloni neodehrál žádné utkání.

V polovině srpna by se Přibyl měl vrátit na led. "V posledních týdnech jsem zvýšil tréninkové dávky, takže cítím trochu únavu, naštěstí už tu zdravou. Každý den se posouvám dál a už se hrozně těším, až se vrátím zpátky na led," uvedl pro hcsparta.cz.

Letní přípravu s týmem neabsolvoval. "Trénoval jsem individuálně. Každý den docházím k fyzioterapeutovi, se kterým provádím rehabilitační cviky. Poté jsem chodil cvičit do posilovny, abych měl co nejsilnější jak tu problémovou nohu, tak i druhou, která taky měla větší pauzu," prohlásil hokejista.


Daniel Přibyl.

Přibylovy zdravotní útrapy nebraly konce

Jaké zdravotní trable jej vlastně pronásledovaly? "Když jsem se vracel ze zámoří, bylo to i proto, že jsem si tam podruhé přetrhl křížový vaz. Operovali mi ho společně s meniskem," vysvětloval Přibyl.

"Když jsem se měl vracet, domluvil jsem se s doktory v Kanadě i tady, že mi z kolena vyndají šroub. Pravděpodobně jsem při tomto zákroku chytil infekci do nohy. Dlouho jsme ale nepřišli na to, oč jde. Noha mi neustále otékala," popisoval své útrapy.

Za šanci je Spartě velmi vděčný

To už byl v té době zpět v Česku. "Dostal jsem se až do Olomouce, k panu doktoru Holibkovi, který infekci odhalil a poté mi koleno čistil. A při jednom čištění zjistil, že mi koleno operovali špatně, takže jsem šel u něj na další operaci," řekl Přibyl.


Přibyl vděčí spoluhráčům za podporu.

Toho, že s ním Sparta podepsala nový kontrakt a dala mu další šanci, si velice váží. "Samozřejmě si toho moc vážím, že mi jsou ochotní stále dávat šanci a věří, že bych se mohl plnohodnotně vrátit k hokeji. Zároveň si ale uvědomuju, že je to hlavně na mně. Já si to musím odmakat, oddřít spoustu hodin, abych byl opět tolik silný a byl konkurenceschopný v extralize," ví někdejší český reprezentant.

Přibyl vše zvládá i díky rodině a spoluhráčům

"Nejhorší byl začátek. Vrátil jsem se do Sparty, ale nevěděl jsem, co se s nohou děje, na ledě jsem cítil, že něco není vpořádku. Noha mi neustále natékala. Až když jsme zjistili, že je nutná reoperace a co je opět třeba nutné podstoupit, bylo to už příjemnější."

"Když mi ale pan doktor Holibka řekl, že je celý vaz třeba přeoperovat, ani se mi tomu nechtělo věřit. Myslel jsem si, že přehání. Pak to ale vše začalo zapadat do sebe a dávat smysl. Jakmile jsem věděl, co je třeba udělat, a získal naději, že vše bude opět dobré, ulevilo se mi. Samozřejmě mi ohromně pomáhalo okolí, přítelkyně a rodina," hlásí Přibyl.

Jako okolí bere i své spoluhráče. "Moc mi pomáhalo, že jsem mohl celou sezonu chodit za kluky do kabiny. Sice si ze mě dělali srandu, že jsem odehrál tolik zápasů jako rolbaři, ale pomáhalo mi to. Občas je třeba se svému osudu i zasmát," dodal sympatický hráč.

Zdroj: hokejportal.cz, hcsparta.cz
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

VÝSLEDKY

  • nenalezen žádny zápas

TABULKA

Znojmo bralo na tripu čtyři body. Zdolalo Dornbirn a trápilo Salzburg

Ďáblové pokračují v dobré přípavě, Predators opět vítězní

Hertl dotáhl Sharks k první výhře, Jurčo pálil za Oilers

Další vítězný zářez pro Znojmo. S prázdnou si počínal také Villach

97.9 ms