Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Sparta v příští sezóně. Nové vedení, posily i open air

Sparťanské legendy Ton a Hlinka (zleva). © www.hcsparta.cz

Jediný pražský tým v Extralize již teď prošel několika velkými změnami. Ty nastaly i v samotném vedení klubu. Ze Sparty odešel majitel Petr Bříza, kterého nahradila investiční skupina Kaprain vedená Karlem Pražákem. Do týmu také přišla legenda Sparty Petr Ton, který bude zastávat funkci sportovního ředitele.

Již teď se nové vedení Sparty ukazuje v pěkném světle. Petr Ton již přivedl několik zajímavých posil, mezi kterými se tyčí nákup v podobě Michala Řepíka, jenž patří mezi top hráče a zahrál si na několika MS. Do týmu přišel i Matúš Sukel´, který se řadil mezi tahouny ve slovenském výběru na šampionátu. Z Komety Brno pak doplnil kádr zkušený forvard Martin Dočekal. Poslední posilou, která do Sparty zamířila, je Marek Kvapil, který vloni zářil v dresu libereckých Bílých tygrů.

Michal Řepík

Michal Řepík

V letošní sezóně se naposledy na ledě představil Jaroslav Hlinka. Poté, co skončil se svou aktivní kariéru, mu na stole přistála nabídka spojit znovu síly s Petrem Tonem a Hlinka se stal novým sportovním manažerem.

"Jsem moc rád, že mě Petr (Ton) oslovil, a mohu pokračovat nadále ve Spartě," uvedl Hlinka pro klubový web.

Nejzajímavějším bodem příští sezóny bude stoprocentně zápas pod širým nebem, který je na programu 4. ledna 2020 v Drážďanech v Německu a Sparta v něm vyzve Litvínov. Hlavním cílem této akce je překonat aktuální divácký rekord. Pod tímto rekordem je podepsaná i Sparta, na kterou se do Brna na zápas s domácí Kometou přišlo v roce 2016 podívat 21 500 diváků.Tento zápas má i několik dalších prvenství. Poprvé se hraje v jakékoli jiné zemi, než v České republice. Poprvé se hraje na fotbalovém stadionu. No a poprvé může Extraliga vidět 30 000 fanoušků na zápase.

Navíc se potkají kluby, které patří k Extralize neodmyslitelně a jejichž zápasy patří vždy mezi velmi vyrovnané. K zápasu pod širým nebem se vyjádřil i ředitel české Extraligy, Josef Řezníček, který uvedl, že se jedná o velký posun domácí soutěže. Nejde, než s tímto tvrzením nesouhlasit a doufat, že uvidíme kvalitní utkání.

Každý rok se Sparta stavěla do role favorita, poslední roky přináší spíše zklamání. Letos se dá říci, že Sparta vstupuje do sezóny s čistým kontem. No a uvidíme, kam až to Pražané dotáhnou.

Zdroj: hokejportal.cz
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

VÝSLEDKY

  • nenalezen žádny zápas

TABULKA

TOP 10 zákroků NHL, Lundqvist jako Hašek, Ovečkin tleskal Pricovi

TOP 10 gólů základní části NHL a mezi nimi hned dvě české parády

TOP 3 nejpodivnější (ne)góly play off NHL 2019

Oilers a dva hattricky během jednoho zápasu

90.6 ms