Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Sparta v krizi? Musíme se poučit z chyb a makat, hlásí Hlinka

Jaroslav Hlinka © google.com

Sparta Praha v poslední době několikrát zaváhala a už není tolik suverénní. O krizi však nikdo mluvit nechce. Podle sportovního manažera Jaroslava Hlinky je potřeba zůstat v pohodě a poctivě trénovat.

Jak vlastně Hlinka hodnotí třetí čtvrtinu probíhající sezony? "Zatím to bylo naše nejslabší období, je třeba si to přiznat. Aktuální situaci částečně vnímáme jako menší výsledkovou krizi," uvedl sportovní manažer.

"Možná je dobře, že nás potkala teď. Víme, že nejsme neporazitelní, což je před play off užitečné zjištění. Víme, že je třeba ještě na spoustě věcech pracovat, aby byl tým správně vyladěný," prohlásil dále.

Na vině je i početná marodka

Spartu navíc decimují zranění hráčů. "Marodka trápí různá mužstva napříč extraligou, každému týmu v určitém období chybí více hráčů. Nepovažuji to za něco výjimečného. Aktuálně nás trochu přibrzdilo chřipkové období, ale to je věc, která ke sportu zkrátka patří a je třeba se s ní vypořádat. Rozhodně to není tím, že bychom třeba špatně trénovali," řekl Hlinka.


Z hráče Hlinky (vpravo) se stal manažer.

S výkony v poslední době není spokojen, i když třeba některé z nich vedly ke třem bodů. "Herní projev našeho týmu nebyl ideální. Víme to my, ale stejně dobře také kluci v kabině. Je na čem pracovat," nechal se slyšet někdejší hokejista Sparty.

Vždy se dá něco udělat líp, ví Hlinka

"Nedalo se očekávat, že sezonou projdeme bez zakolísání. Přišel herní a výsledkový propad, ze kterého je třeba se poučit, zároveň z toho nedělat tragédii. Nejdůležitější je zůstat v klidu a dál poctivě trénovat," uvedl Hlinka pro hcsparta.cz.

Dalo se něco udělat lépe? "Vždy se dá vše udělat lépe, čas ale vrátit nejde. Chyby se stávají, dělají je hráči i my. Hlavní je mít sebereflexi, z chyb se poučit a snažit se je odstranit, nebo hrát tak, aby jich bylo co nejméně," uvědomuje si manažer.


Hlinka věří v úspěch Sparty.

Sparta chce vyhrávat i bavit hokejem

"Rozhodně bychom si přáli atraktivnější hokej, ideálně dávat co nejvíce gólů a co nejméně inkasovat, to je ten nejlepší scénář pro každého. Naši fanoušci chtějí výhry a hodně gólů, je i naší snahou, abychom jim dělali radost," prohlásil Hlinka.

"Sám jsem ale jako hráč nezažil sezonu, kdy by se jenom vyhrávalo, neustále slavilo, abychom každý zápas dávali pět gólů a fanoušci zpívali naši oblíbenou písničku. To bohužel nejde. Naší společnou vizí a cílem je, aby Sparta hrála atraktivní hokej, na který diváci budou rádi chodit. A aby se výhrami a hokejem bavili i naši hráči," přeje si sparťanský šéf.

Zdroj: hokejportal.cz, hcsparta.cz
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

VÝSLEDKY

TABULKA

Znojmo bralo na tripu čtyři body. Zdolalo Dornbirn a trápilo Salzburg

Ďáblové pokračují v dobré přípavě, Predators opět vítězní

Hertl dotáhl Sharks k první výhře, Jurčo pálil za Oilers

Další vítězný zářez pro Znojmo. S prázdnou si počínal také Villach

126.0 ms