Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Sparta mu byla malá. Teď bude rád za slovenskou ligu

Martin Réway ještě v dresu Sparty © hcsparta.cz

Svým trucováním si před lety vydupal přestup ze Sparty, od té doby to ale s někdejším slovenským talentem jde z kopce.

Sparta mu byla malá. Teď bude rád za slovenskou ligu

V AHL si balil kufry už po pěti odehraných zápasech, ve Slovanu Bratislava pak odehrál osmnáct utkání, ve kterých si připsal pět kanadských bodů. Uplynulá sezóna patřila k těm nejhorším, které nekdější vycházející hvězda slovenského hokeje – Martin Réway – odehrála.


„Byly chvíle, kdy jsem o tom rozhodnutí pochyboval, ale v ten moment jsem se takhle prostě rozhodl," říká slovenský forvard pro Hokejportal.sk na otázku, jestli byl tak rychlý návrat do Evropy správným rozhodnutím. „Cítil jsem tehdy, že to bude nejlepší, co mohu udělat. Zpočátku se mi po návratu na evropský led dařilo, cítil jsem se hned lépe, ale nakonec to nebylo podle mých představ," přemýšlí Réway.

Poté, co se Slovan neprobojoval do play off KHL, chtěl Réway dohrát zbytek szóny ještě někde jinde. Zájem ale nebyl takový, jaký si představoval. „Zájem jsem měl, jenže po takové sezoně nepřišly extra nabídky. Týmy se nepřetrhly, aby mě podepsaly, což jsem chápal. Pak už jsem víc uvažoval nad tím, že bude asi lepší začít letní přípravu dříve. A dobře se připravit na novou sezonu."

Teď je Réway bez angažmá a už se připravuje na nový ročník. „Chtěl bych odehrát plný počet zápasů ideálně bez zranění. Věřím tomu, že po dobré přípravě se mi to podaří. Potřebuju mít rok k navrácení hokejové pohody. Chci se do toho opět dostat. K výkonům potřebuju radost ze hry a sebevědomí. Věřím, že se to podaří," říká hokejista, kterému byla před dvěma lety malá pražská Sparta.

Zdroj: hokejportal.cz, hokejportal.sk, hokej.cz
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

VÝSLEDKY

TABULKA

Nejlepší brankářské zákroky uplynulého týdne NHL

O'Reilly neustál tlak, fanoušci Buffala ho vybučeli při nájezdu

Hra kočky s myší: CSKA Moskva a její krásná kombinace zakončená gólem

McDavidův 100. bod a další povedené akce z NHL

487.6 ms