Série Bostonu i San Jose po 4 zápasech shodně 2:2 na zápasy

Pastrňák, Boston © nhl.com

David Pastrňák pomohl Bostonu ke srovnání série gólem a asistencí, Tomáš Hertl stejně jako celé San Jose nebodoval. Za žraloky se neprosadil ani Tomáš Radil a San Jose tedy podlehlo Coloradu bez vstřelené branky 0:3. Boston naopak čtvrté utkání s Columbusem zvládl úspěšně a zvítězil 4:1. Podíl na tom měl také David Krejčí.

Columbus Blue Jackets - Boston Bruins 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 9. Panarin (Bjorkstrand, Dubois) - 4. Pastrňák (McAvoy), 8. Bergeron (Marchand, Krug), 49. Kuraly (Chára, Backes), 58. Bergeron (Pastrňák, Krug)

Nejvíce byl z českých hráčů v uplynulých zápasech NHL vidět David Pastrňák, který se vrátil zpět do elitní formace Bruins.

Trenérům se za to odvděčil hned ve 4. minutě hry, kdy dostal křižnou přihrávku do své oblíbené pozice na levém kruhu a prostřelil vše co mu stálo v cestě.

Téměř ze stejné pozice pak střílel také v přesilové hře dvě a půl minuty před koncem zápasu. Tentokrát sice Bobrovskij jeho střelu zastavil, ale puk se odrazil na hůl Bergerona, který ho dorazil do sítě Blue Jackets.

Pastrňák na ledě strávil téměř 16 minut, z toho 4 v přesilovkách, a připsal si celkem tři střely. Za svůj výkon byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

David Krejčí dostal na ledě více prostoru, skórovat se mu však nepodařilo. A to i přesto, že v přesilových hrách odehrál 6 minut z celkových téměř 18 minut na ledě.

Colorado Avalanche - San Jose Sharks 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 31. MacKinnon (Rantanen, Makar), 44. C. Wilson (Rantanen, Landeskog), 59. E. Johnson (Calvert, Nieto)

Tomáš Hertl s Lukášem Radilem nastoupili společně ve druhé útočné formaci. Radil však v zápase příliš prostoru nedostal a stačil odehrát jen něco málo přes 10 minut.

Hertl naopak dostal přesně dvojnásobnou porci minut a dokonce těsně překročil 20 minutovou hranici času na ledě.

Do žádné vážnější šance se ale v průběhu zápasu nedostal a to i přesto, že odehrál 2 minuty v přesilovkách. Zároveň pak byl na ledě u jednoho z inkasovaných gólů.

Zdroj: hokejportal.cz