#Replay: Tři tyče jednou ranou

Lecavalier poznal opravdovou smůlu © rawcharge.com

V úvodním dílu nového seriálu #Replay si dnes připomeneme neuvěřitelně smolnou střelu Vincenta Lecavaliera, která samozřejmě nebyla gólová. Vzpomínáte si na moment, kdy před 5 lety orazítkoval svou ranou všechny tyče brankové konstrukce Los Angeles Kings?

Byla to hotová zvonkohra. V roce 2014 Vincent Lecavalier pořádně rozezvučel branku Jonathana Quicka. Ne jednou. Ne dvakrát. Ale rovnou třikrát. Ke všemu navíc všechny tyče orazítkoval jedinou střelou. Dodnes se jeho pokus dá považovat za ten vůbec nejsmolnější v historii NHL.

O tom, že ve 23. minutě utkání s Los Angeles rozvlnil síť, přitom byli přesvědčeni ve Wells Fargo Center úplně všichni. Komentátor hlásil srovnání, rozezvučela se siréna, fanoušci plesali vestoje. Zbytečně. Opakované záběry prokazatelně ukázaly, že puk skutečně brankovou čáru nepřekročil.

Nakonec Philadelphii Lecavalierovo zaváhání pořádně mrzelo. Po brance Jakuba Voráčka sice dokázali Flyers srovnat skóre duelu na 2:2, avšak Dwight King ve 3. třetině znovu přetáhl vítězství na stranu LA. Klubu z Pensylvánie přitom scházela k vyrovnání jedna branka.

Možná, kdyby kanadský útočník trefil puk čistěji, neplachtil by tak prapodivně ve vzduchu a v síti skutečně skončil. Lecavalier si nepomohl ani tím, že se před střelou na klec nepodíval. Stvořil však jeden z nejbizarnějších momentů, jaké kdy zámořská liga nabídla.

Zdroj: hokejportal.cz, youtube.com