První zápas finále zvládl lépe Třinec, rozhodly přesilovky

Přišlo to, na co každý fanoušek čekal od prvního kola sezóny. 14.9.2018 se rozběhl další boj o Masarykův pohár. A dnes na jeho konci stojí dva týmy. Ty nejlepší ze základní části. Liberec proti Třinci. Pešán proti Varaďovi, Will proti Hrubcovi, první proti druhému.

Bílí Tygři Liberec vs HC Oceláři Třinec – 1:2
(stav série - 0:1)

Branky: 36:33 Redenbach (bez asistence) – 7:58 Hrňa (Doudera, Růžička, z přesilovky); 37:55 Vrána (Marcinko, Doudera, z přesilovky)

Bílí Tygři Liberec: Will – Derner, Kolmann; Šmíd, Hanousek; Ševc, Havlín; Doherty – Birner, Hudáček, Ordoš; Kvapil, Filippi, Lenc; Krenželok, Jelínek (C), Zachar; Vlach, Redenbach, Lakatoš

HC Oceláři Třinec: Hrubec – Gernát, Roth; Galvinš, Musil; Dravecký, Doudera; Husák – Chmielewski, Vrána, Růžička (A); Werek, Marcinko (A), Hrňa; Adamský (C), Polanský, Svačina; Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík

Hlavním faktorem dnešního utkání byla statistika využití přesilových her. V první třetině dostal první možnost domácí tým, Hrňův trest za vysokou hůl však zůstal nevyužitý. Poté se k přesilovce dostal Třinec a Erik Hrňa chirurgicky přesnou tečí rány Milana Doudery poslal Oceláře do vedení. Hosté hráli velmi zodpovědně na puku a velké procento střel libereckých hráčů neohrožovalo zásadně bránu Šimona Hrubce.

Ve druhé třetině jsme viděli několik gólových šancí, ještě předtím ale byla hra přerušena vzhledem k rozbitému plexisklu. Vyrovnání přišlo ve 37. minutě, kdy se Kanaďan Redenbach, hráč Třince v sezóně 2016/17, prosadil za Hrubcova záda. Pro Liberec však přišlo další zbytečné vyloučení a Petr Vrána využil druhou přesilovku hostů v zápase.

Ve třetí periodě se zvyšoval tlak Bílých Tygrů, bohužel pro domácí se v nejdůležitějším momentě zápasu, 2 minuty před koncem, nechal vyloučit Libor Hudáček, a to byl definitivní konec nadějí pro svěřence Filipa Pešána. Třinec tak získal důležitý venkovní bod.

Zdroj: hokejportal.cz