První vítězství pro Znojmo. Orli loupili na ledě Žraloků z Innsbrucku

Momentka z utkání Innsbruck - Znojmo © hcorli.cz

Po domácím nepovedeném vstupu do sezóny se Znojemští představili na ledě Innbrucku a dokázali uspět těsně 3:2. V loňském ročníku se dařilo vítězit především hostujícím celkům a to se podařilo Znojmu i v prvním vzájemném střetnutí nového ročníku.

Znojmo opět s finském brankářem Teemu Lassilou v brance, ale bez útočníka Philipa McRae, začalo v Innsbrucku aktivně. V osmé minutě se prosadil střelou od modré čáry Adam Sedlák, který namířil puk přesně nad beton gólmana C. J. Motteho.

Soupeř mohl následně ve vlastním oslabení vyrovnat, avšak Lassila stihl včas zakročit a skrumáž v brankovišti uklidnit. I Orli si zahráli v první třetině přesilovku, domácí se však bez větších obtíží ubránili.

Ve druhé dvacetiminutovce šlo Znojmo do oslabení ve třech a Innsbruck dlouhou přesilovku využil. Když už byli hosté ve čtyřech, srovnal na 1:1 znojemský odchovanec ve službě Rakušanů Jan Lattner.

Teemu Lassila tentokrát Znojmo podržel 30 zákroky (Foto: HC TWK Innsbruck)

Rozhodčí vše ještě přezkoumali na videu, ale o její regulérnosti nakonec nebyl pochyb. Orli odpověděli tři minuty před sirénou. K odraženému kotouči v brankovišti se dostal Petr Beránek a bekhendem vrátil svým barvám vedení.

Na začátku třetí třetiny Innsbruck znovu srovnal a opět to bylo v přesilové hře. Recept na Lassilu tentokrát našel Michael Boivin. Znojmo si však inkasovaný gól nenechalo líbit a o tři minuty později se prosadil podruhé během večera Adam Sedlák.

Znojemský útočník Petr Beránek se raduje po gólu na 1:2 (Foto: Sky Sport Austria)

S ubývajícím časem kulminoval tlak domácích, ale Orli uzamkli obranné pásmo a další vyrovnání již nedovolili. Získali tak první body a poskočili na šesté místo tabulky.

V neděli přivítají na domácím ledě tým Villachu.

HC TWK Innsbruck – Orli Znojmo 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 31. Lattner (Boivin, Lammers), 44. Boivin (Guimond, Šedivý) – 8. Sedlák (Novák, Tansey), 37. Beránek (Stehlík, Bořuta), 47. Sedlák (Svoboda, Luciani). Rozhodčí: Štolc, Sternat – Schauer, Basso

HC TWK Innsbruck: Motte – Cuma, Lattner, Guimond, Boivin, Pedevilla, Vallant – Thörnberg, Spurgeon, Lammers – Broda, Herbert, Paulweber – Wachter, Zajc, Šedivý – Brunner, Ludin, Bär

Orli Znojmo: Lassila – Tansey, Sedlák, Bořuta, Stehlík, Sova, Mikliš, Jonáš – Svoboda, Matuš, Luciani – Berisha, Češík, Bowles – Novák, Bartoš, Beránek – Oščádal, Gago, Kosnar

Zdroj: hokejportal.cz, erstebankliga.at, hcorli.cz