Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Příprava byla náročná, snad se teď kluci nebudou válet na pláži, doufá kouč Hradce

Hráči Hradce v přípravě © google.com

Náročnou přípravu před novým ročníkem mají za sebou hokejisté Hradce Králové. Nyní si užívají dvoutýdenní dovolenou. Kondiční kouč Mountfieldu Michal Tvrdík doufá, že se hráči nebudou jen válet na pláži a nezahodí tak poctivě budovanou kondici.

Dva měsíce trvala předsezónní příprava hokejistů Mountfieldu. Ti si teď užívají zaslouženého oddechu. Kondiční trenér Michal Tvrdík jim ale radí, aby to s odpočinkem nepřeháněli a udržovali si nějakou fyzičku i v době volna.


Tvrdík má své metody.

S průběhem přípravy byl Tvrdík, sám někdejší hráč Hradce, spokojený. "Proběhla tak, jak jsme si ji naplánovali, takže z tohoto pohledu jsem spokojený," řekl pro mountfieldhk.cz.

Tvrdík podrobně o průběhu tréninků

Prozradil, jaké aktivity byly pro hráče nejtěžší. "Stejně jako minulý rok to byl asi airbike. Sjezdovku jsme letos vyměnili za schody na rozhlednu Milíř. Troufnu si ale říct, že schody tam jsou minimálně stejně náročné jako sjezdovka na Rozárce," usmíval se Tvrdík.


Tvrdík a jeho svěřenci během přípravy.

Jak přesně tedy předsezónní tréninky v Hradci probíhaly? "Nejprve proběhne zapracování, které trvá patnáct až třicet minut s ohledem na další program. Tím je posilovna a následuje třeba zmíněný airbike nebo jiná náplň. Odpoledne měli kluci třikrát v týdnu ještě druhou fázi. Tam se hrál beachvolejbal, tenis, chodilo se na plavání nebo jógu," přiblížil tréninkovou náplň kondiční trenér.

Tradiční soustředění bylo pro hráče zpestřením

Vítanou změnou bylo soustředění v Ústí nad Orlicí. "Program se výrazně nelišil od týdne v Hradci, ale šlo spíš o to, že tým byl celou dobu pohromadě. Jak my trenéři, tak hlavně hráči si v hlavně odpočinuli od prostředí tady v Hradci," prohlásil Tvrdík.


Kondiční trenér dává hráčům pořádně do těla.

O dovolené věří v kázeň svých svěřenců. "Byla by strašná škoda ztratit to, co za ty dva měsíce kluci nabrali. Neměli by se na čtrnáct dní vyvalit na pláž, ale po zhruba týdnu volna by zase měli začít pracovat v režimu, na který jsme zvyklí," uvedl Tvrdík.

Po dovolené si trenér ověří, jak na tom hokejisté jsou

A co přijde po dovolené? "Po volnu začínáme zase testy, ve kterých si ověříme, jestli o "dovolené" hráči něco dělali. Je to klasický test VO2 max. Svlíknou vás do kraťasů a tenisek, navěsí na vás spoustu drátků a hadiček, přes nos a pusu dostanete masku, ve které se dost nekomfortně dýchá, a vlezete si na běžecký pás, který pod vámi postupně zrychluje. Cílem je vydržet na pásu co nejdéle. Přístroje jak respirační, tak srdeční údaje vyhodnotí a ukáží čísla, které svědčí o připravenosti daného hráče," popisoval kouč.


Hokejisté Mountfieldu.

Přípravu hokejistům trochu komplikují velká vedra. "Příprava je náročná fyzicky, ale i psychicky. Ta vedra nám bohužel brala spoustu sil, ale klobouk dolů před tím, jak to kluci zvládli i v tomhle počasí," dodal na závěr Tvrdík.

Zdroj: hokejportal.cz, mountfieldhk.cz
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

VÝSLEDKY

  • nenalezen žádny zápas

TABULKA

Znojmo bralo na tripu čtyři body. Zdolalo Dornbirn a trápilo Salzburg

Ďáblové pokračují v dobré přípavě, Predators opět vítězní

Hertl dotáhl Sharks k první výhře, Jurčo pálil za Oilers

Další vítězný zářez pro Znojmo. S prázdnou si počínal také Villach

91.6 ms