Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Preview: Žraloci již chtějí více než jen elitní šestku. Je to v jejich silách?

HC Tiroler Wasserkraft Innsbruck © hcinnsbruck.at

Představujeme týmy mezinárodní EBEL pro ročník 2018/2019.

Preview EBEL: HC Tiroler Wasserkraft Innsbruck


Innsbruck povede do třetí sezony v řadě americký kouč Rob Pallin a je zřejmě, že by chtěl konečně se svými svěřenci prolomit čtvrtfinálové brány. Žraloci poslední dvě sezóny působí výborně v útoku, ale obrana a post brankáře zatím vždy nabízel rezervy, které stály Innsbruck místo mezi čtyřmi nejlepšími mužstvy.

Na brankářském postu se změnilo jedno jméno. Zatímco rakouský brankář René Swette prodloužil působení, Patrik Nechvátal se vrátil z osobních důvodů zpět do Znojma a jeho místo tak zaujal Kanaďan Matt Climie, který loni krátce působil v Bolzanu a na Slovensku. Defenzíva se změnila jen lehce, po krátkém odloučení je zpět Nick Ross a ze Záhřebu přišel EBEL ostřílený Michael Boivin. Ztrátou je jistě odchod Jéremie Blaina do pražské Sparty. Nadále Žralokem zůstává třetím rokem Lubomír Štach a několik zdejších odchovanců. Ofenzíva hlásí jednoznačné posílení. Z Německa přišel Levko Koper, ze Švédska Alex Lavoie a dvojice Sam Antonitsch, Mario Lamoureux vyměnili Innsbruck za Villach, respektive Graz. Dobrým krokem bylo udržení produktivní osy Tyler Spurgeon, John Lammers, Andrew Clark, Andrew Yogan a v kádru je stále také karvinský rodák Ondrej Šedivý.


ZÁVĚR:
Brankoviště bude v moci Climieho a Swette je kvalitní dvojka. Defenzíva je slabším článkem Innsbrucku, ostatně jako vždy v posledních letech. V útoku je síla a se střílením branek tak Innsbruck mít problém nebude. Na vysněný postup do semifinále to stačit ale určitě nemůže a jistý není ani přímý postup do play-off.

Soupiska:
Brankáři:
Matt Climie, René Swette.

Obránci: Michael Boivin, Sacha Guimond, Lukas Jaunegg, Philipp Lindner, Fabian Nussbaumer, Florian Pedevilla, Dominic Riedl, Nick Ross, Lubomír Štach.

Útočníci: Sam Antonitsch, Lukas Bär, Andrew Clark, Tobias Fender, Levko Koper, Tobias Krippels, John Lammers, Mario Lamoureux, Alex Lavoie, Clemens Paulweber, Ondrej Šedivý, Tyler Spurgeon, Daniel Wachter, Marcel Westerthaler, Andrew Yogan, Thomas Zeiner.

Trenéři: Rob Pallin, Alex Stein.


PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY:
HC TWK Innsbruck – HC Vityaz Podolsk 3:4
HC TWK Innsbruck – Bietigheim Steelers 6:2
ESV Kaufbeuren – HC TWK Innsbruck 4:5
HC TWK Innsbruck – ESV Kaufbeuren 3:4n
HC TWK Innsbruck – EHC Olten 5:1
Straubing Tigers – HC TWK Innsbruck 6:5
HC TWK Innsbruck – Straubing Tigers 4:0


TIP REDAKCE – 8. místo

Zdroj: hokejportal.cz, erstebankliga.at
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.
149.3 ms