Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Preview: Zapomenout a všechno zlepšit! Černí Orli chtějí zpět do play-off

EC Panaceo VSV © pinterest.com

Představujeme týmy mezinárodní EBEL pro ročník 2018/2019.

Preview EBEL: EC Panaceo VSV


Poslední dvě sezóny by nejraději ve Villachu zapomněli. Předminulý ročník skončil korutanský celek dvě příčky za postupem do play-off a loni ještě o jednu příčku hůře. Klubu došla trpělivost a angažoval nového kouče, ještě donedávná pilíř obrany Gerharda Unterluggaurera. S jeho pomoci se mají Orli vrátit do bojů o titul. Naposledy skončili před třemi lety v semifinále.

Brankoviště se kompletně obměnilo. Talentovaní David Kickert a Lukas Herzog odešli do Linze respektive Salzburgu a zaskočit je má domácí odchovanec Lukas Schluderbacher a Dan Bakala. Tento kanadský brankář naposledy oblékal dres německého Düsseldorfu. V obraně zůstala čtveřice beků, k nim se připojili tři hráči, kteří již s EBEL mají zkušenosti z minulosti, Matt Pelech, Jason DeSantis a James Fraser a ze Švýcarska se vrátil do Rakouska talent Bernd Wolf. Ofenzíva prošla obrovskou čistkou, nové angažmá si hledalo deset útočníků. Vedení naopak prodloužilo smlouvy se čtyřmi mladíky, k nim přišel z Vídně Jerry Pollastrone a z Linze Patrick Spannring. KHL opustil Corey Trivino, jenž zná EBEL z působení ve Znojmě. Podobně je na tom Sharp MacGregor, ten si vyzkoušel ligu v Bolzanu a Vídni. Z německých soutěží se u Orlů hlásili Brandon Alderson a Blaine Down.


ZÁVĚR:

Ve Villachu udělali mnoho změn, zda k lepšímu či horšímu je otázkou. Trenérské duo Unterluggauer – Peintner není tolik zkušené a může to mít především na starší cizince negativní vliv. Play-off se v Korutanech nebude konat ani potřetí v řadě a mladí rakouští hráči na sobě musí pořád hodně pracovat.


Soupiska:
Brankáři:
Dan Bakala, Lukas Schluderbacher, Alexander Schmidt.

Obránci: Stefan Bacher, Nico Brunner, Jason DeSantis, Jamie Fraser, Matt Pelech, Markus Schlacher, Thomas Winkler, Bernd Wolf.

Útočníci: Brandon Alderson, Blaine Down, Christof Kromp, Alexander Lahoda, Benjamin Lanzinger, Felix Maxa, Nikolas Petrik, Jerry Pollastrone, MacGregor Sharp, Patrick Spannring, Corey Trivino, Philipp Wohlfahrt.

Trenéři: Gerhard Unterluggauer, Markus Peintner, Markus Kerschbaumer, Paul Urllich


PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY:
EC Panaceo VSV – EC Bad Nauheim 3:4n
KHL Medveščak Záhřeb – EC Panaceo VSV 2:3pp
HC Energie Karlovy Vary – EC Panaceo VSV 6:2
EC Panaceo VSV – Stavanger Oilers 2:5
EC Panaceo VSV – KooKoo 1:2
HC Pustertal Wölfe – EC Panaceo VSV 2:1n


TIP REDAKCE – 10. místo

Zdroj: hokejportal.cz, erstebankliga.at
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.
116.0 ms