Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Preview: EBELka poosmé! Znojmo chce zpět do elitní šestky a má nového kapitána

Orli Znojmo © hcorli.cz

Představujeme týmy mezinárodní EBEL pro ročník 2018/2019.

Preview EBEL: Orli Znojmo


Po nejhorší sezóně od vstupu Orlů do mezinárodní EBEL se znojemský klub rozhodl prodloužit smlouvu se zkušeným trenérem Miroslav Fryčerem. Ten má zkušenosti s kanadským hokejem, kanadské občanství. Díky tomu se podařilo přivést více zámořských hráčů. Každý z hráčů bude mít svou roli v týmu, z které by klub měl profitovat a nebude tak mužstvo spoléhat na jednoho hráče, jako tomu bylo v poslední sezóně.

Po konci kariéry dlouholetého kapitána Jiřího Berouna, který se přesunul na střídačku, bude kapitánské céčko nosit znojemský odchovanec David Bartoš. Po roce v Innsbrucku se do brankoviště vrací Patrik Nechvátal, jenž nahrazuje Marka Schwarze. Obranu vyztužila především dvojice cizinců Patrik Parkkonen a Patrick McEachen. Ze zkušené na farmě Vídně se vrátil odchovanec Michal Kruckovyč a důraz má přivést Adam Sedlák. V ofenzívě přibyli taktéž důrazní Nicolas Hlava a Marek Kalus. Druhý jmenovaný byl sice na začátku přípravy zraněný, ale v závěru své přednosti dokazoval v mnoha šancích. Dále Znojmo přívábilo Camerona Braese, Anthony Lucianiho, C. J. Stretche a Allana McPhersona. Posledně jmenovaný společně s univerzálem Janem Lattnerem v přípravě bodově záříli. To C. J. Strech zářil především v prvním a posledním duelu přípravy. O jeho služby měla přitom zájem prakticky celá EBEL, ale získalo ho právě Znojmo. Nemůžeme zapomenout ani na talentovaného Jana Bulína, který v poslední sezóně táhl Moravské Budějovice do finále 2. ligy. V přípravě ho zastihla nemoc, ale na svojí šanci si určitě počká.


ZÁVĚR:
Patrik Nechvátal vstupuje do sezóny jako jednička, ale příprava ukázala, že Tomáš Halász mu bude zdatným konkurentem, což připomíná jízdu Znojma do finále před třemi lety. I tehdy Orli těžili v závěru z vyrovnané dvojice brankářů. Část defenzívy je nová, až první ostré zápasy ukážou jak na tom je, především rychlostně se někdy zdálo, že někteří jedinci mají problémy. Útok bude silný, v přípravě byl upozaděn Anthony Luciani, občas o sobě dal vědět Cameron Braes. Aktivně si vedli Nicolas Hlava i Marek Kalus. Mnohem menší role ale už mají Erik Němec, Radim Matuš, Petr Mrázek nebo Tomáš Guman. Ti pouze paběrkovali, a pokud se nebude dařit cizincům, může mít Znojmo problém. Každopádně na postup do play-off by to mělo stačit. Zda přímo nebo v nadstavbě je otázka.


Soupiska:
Brankáři:
Patrik Nechvátal, Tomáš Halász, Martin Holík.

Obránci: Jan Lattner, Jakub Stehlík, Rostislav Šnajnar, Adam Sedlák, Patrik Parkkonen, Patrick McEachen, Michal Kruckovyč, Dominik Tejnor.

Útočníci: Jan Bulín, Tomáš Guman, Petr Mrázek, Vladimír Oščádal, Erik Němec, Radim Matuš, C. J. Stretch, Anthony Luciani, Marek Kalus, Nicolas Hlava, Allan McPherson, Patrik Novák, Cameron Braes, David Bartoš, Marek Špaček.

Trenéři: Miroslav Fryčer, Tomáš Jakeš, Jiří Beroun, Petr Hrachovina.


PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY:
Kometa Brno – HC Orli Znojmo 3:1
HC Orli Znojmo – Karlovy Vary 3:2
Mountfield HK – HC Orli Znojmo 4:2
Zlín - HC Orli Znojmo 3:2
HC Orli Znojmo – HC Košice 4:3pp
HC Orli Znojmo – Rapaces de Gap 4:2
HK Poprad – HC Orli Znojmo 4:1
HC Orli Znojmo – HKM Zvolen 9:4


TIP REDAKCE – 5. místo

Zdroj: hokejportal.cz, erstebankliga.at
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.
110.0 ms