Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Preview: Bratři odešli na odpočinek. Kdo se stane vůdcem Černých křidel?

EHC Liwest Black Wings Linz © ring-hockey.at

Představujeme týmy mezinárodní EBEL pro ročník 2018/2019.

Preview EBEL: EHC Liwest Black Wings Linz


Rakouský Linz je tradičným účastníkem EBEL. Na úspěch se zde ale čeká už šest let, cesta Černých křídel končí nejpozději v semifinále a nezměnilo na tom nic ani angažování zkušeného trenéra se zkušenostmi z NHL Troy Warda. Ward však dostal ještě druhou možnost a má linecké dovést do finálového boje o Karl Nedwed Trophy.

Po posledním vyřazení v semifinále od Salzburgu jakoby došla vedení Linze trpělivost a přišla radikální obměna kádru. Šestnáct hráčů muselo vyklidit kabinu Černých křídel a to včetně legendární dvojice Roberta a Philippa Lukasových, s nimiž odešla obrovská zkušenost a také památka na poslední titul v roce 2012. Posledním pamětníkem tak již zůstává jen forvard Brian Lebler. Oba Lukasové ukončili kariéru a pokračuji v klubu na jiných pozicích. Do obrany získal Linz čtyři hráče, dva změnili působiště v rámci ligy, z Norska přišel Troy Rutkowski a z Ameriky ohlásil návrat jednadvacetiletý Moritz Matzka. V útoku by měl patřit k hlavním vůdcům sedmatřicetiletý Bracken Kearns a také švédská posila Dragan Umicevic. Ostatní jména ale nikterak zvučně nevypadají a převážně se jedná o změny v rámci EBEL. Velkou ztrátou je odchod Fabio Hofera do Švýcarska, Joela Brody do Dornbirnu a obranné dvojice Marc-Andre Dorion, Sebastien Piche. První zamířil do Vídně a druhý do Hradce Králové.


ZÁVĚR:
Linz konečně na finále dosáhne a může se stát i mistrem. V brance mají Černá křidla možná nejvyrovnanější dvojici, Ouzas sice již nepochytá vše a Kickert není prověřený chytat důležité zápasy, společně ale mužstvo podrží. Defenzíva nabízí zajímavý mix čtyř třicátníků a pěti mladíků, což by měla být obrovská výhoda. Je otázkou zda ti zkušení budou stačit hasit problémy těch mladých. Útok v Linzi vždy skýtá tu největší hrozbu a jinak tomu nebude ani tentokrát.

Soupiska:
Brankáři: David Kickert, Paul Mocher, Michael Ouzas.

Obránci: Mario Altmann, Aaron Blocklehurst, Jonathan D’Aversa, Robert Heinz, Kevin Kapstad, Ivan Korecky, Gerd Kragl, Moritz Matzka, Troy Rutkowski.

Útočníci: Marco Brucker, Dan DaSilva, Stefan Freunschlag, Stefan Gaffal, Jordan Hickmott, Bracken Kearns, Paul Koudelka, Andreas Kristler, Brian Lebler, Valentin Leiler, Corey Locke, Laurens Ober, Rick Schofield, Dragan Umicevic, Daniel Woger.

Trenéři: Troy Ward, Mark Szücs, Jürgen Penker, Philipp Lukas.


PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY:
České Budějovice – EHC LIWEST Black Wings Linz 6:5pp
EHC LIWEST Black Wings Linz – České Budějovice 1:0
EHC LIWEST Black Wings Linz – HC Lugano 1:3
EV Zug – EHC LIWEST Black Wings Linz 3:2
Starbulls Rosenheim – Liwest Black Wings Linz 3:2n
Augsburg Panther – EHC Liwest Black Wings Linz 4:2TIP REDAKCE – 1. místo

Zdroj: hokejportal.cz, erstebankliga.at

Bude to těžké, ale nic nevzdáváme, uvádí nejlepší střelec Jihomoravanů

Znojemský útočník patří mezi hvězdy ligy.

14.01.19, 18:41

0

Na pokutu běsnícího trenéra se složili fanoušci. Jste neskuteční, vzkázal jim

Hlavního trenéra hokejistů Znojma překvapila sbírka fanoušků.

13.01.19, 19:27

0

Český vousáč vytvořil nový rekord Radegast indexu!

Obránce Vítkovic Jak Výtisk stanovil nový rekord statistik Radegast indexu.

13.01.19, 11:35

0

Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

VÝSLEDKY

  • nenalezen žádny zápas

TABULKA

203.2 ms