Před přerušením ligy zvítězila Kometa a Sparta

Kometa porazila Motor 3:2 po nájezdech. © hc-kometa.cz

V neděli odehrála Kometa s Motorem a Litvínov se Spartou poslední dvě kola před přerušením ligy. Liga se přeruší minimálně na 14 dnů kvůli nařízením vlády. Vítězné tečky před pauzou udělaly Kometa po výhře na Českými Budějovicemi a Sparta v Litvínově.

Motor opět velmi blízko k výhře

Na Kometu přijel Motor i s bývalým brankářem Brna Markem Čiliakem. Ten se do branky Českých Budějovic postavil potřetí jako startující brankář.

Motor v Brně skvěle bruslil a z toho dal i první gól. Před Lukášem Klimešem tečoval střelu Radka Prokeše Martin Beránek. Brno ještě do konce první třetiny dokázalo odpovědět po kombinaci Klepiše se Schneiderem, který zakončoval bekhendem o tyčku.

Ve druhé třetině se v rozmezí pětasedmdesáti vteřin prosadili Kristov a Karabáček. Stav 3:1 pro hosty vydržel do 39. minuty, kdy snížil na 2:3 z pohledu domácí Komety Petr Holík z přesilové hry.

O tři body přišel Motor až necelé čtyři minuty před koncem třetí třetiny. Petr Holík přihrál a Luboš Horký srovnal na 3:3. V prodloužení se nerozhodlo a šlo se na nájezdy. Tam nebyl Motor ani jednou úspěšný. Na straně Komety se prosadili Schneider a Klepiš.

Výhru po samostatných nájezdech vystřelil Brnu Peter Schneider.

Sparta zvládla zápas v Litvínově

Po dvou a půl minutách hry byl za zbytečný faul vyloučen Mandous a přisoudil početní výhodu domácím. V oslabení se ale kolem mantinelu dostal nejrychleji hostující Horák, poslal přihrávku na Řepíka a ten sám před Honzíkem pálil přesně. Neméně hezky srovnával po krásné kombinaci ještě v téže početní výhodě Martin Hanzl.

David Honzík předvedl 36 zákroků. K výhře to ale nestačilo.

Sparta rozhodla o své výhře 3:1 ve 2. třetině. Jan Buchtele nahazoval puk a Patrick Kudla jej srazil mezi betony Davida Honzíka. Tečku za výsledkem udělal Radek Jeřábek. Nahozením od modré čáry překonal brankáře Vervy a připsal si první extraligový gól. Litvínov tak po třech zápasech má v kolonce bodů stále nulu. Sparta je po sedmi utkáních a s dvanácti body třetí.

Zdroj: hokejportal.cz, livesport.cz, ctsport.cz