Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Potvrzeno: NHL v Česku by mohlo být realitou!

© nhl.com

Akce Global Series, během které se týmy NHL vydávají hrát své zápasy například do Evropy, bude pokračovat i v příštích letech.

Potvrzeno: NHL v Česku by mohlo být realitou!

"Je skvělé hrát před tak nadšenými příznivci," řekl pro nhl.com útočník Travis Zajac, který byl u sobotního vítězství New Jersey Devils nad Edmontonem, ke kterému došlo ve švédském Göteborgu. "S kluky jsme opravdu vděční, že jsme si mohli zahrát utkání základní části na evropském ledě. Je to událost, zase tak často se vám to nepodaří."


"Tyhle akce hodně napomáhají posílit význam hokeje ve světě," uvedl zástupce komisaře NHL Bill Daly. "Tím spíš, že podle toho, co jsem slyšel od hokejistů, je to taky moc baví."

Za posledních jednadvacet let odehrály celky z NHL mimo kanadsko-americký led hned 29 utkání, z toho dvě v Praze. A Vedení nejslavnější hokejové soutěže světa by chtělo ve výjezdech své ligy pokračovat. "Rozlišujeme různé trhy. Místa, kde je hokej zavedenou zábavou, stejně jako ta, kde nepatří k úplně nejpopulárnějším sportům," řekl v rozhovoru, který přinesl server nhl.com, Bill Daly. "Někde zatím jen cítíme, že by zájem o hokej mohl teprve vykvést. Tam tomu chceme trochu pomoci."

"Chceme, aby hokej zapustil kořeny na co nejvíce místech. Pochopitelně hodně pomáhá, pokud třeba do Německa přivezeme tým, v němž hraje i hokejista z této země. To máme v plánu zohledňovat. Bylo poznat, jak v Evropě lidé hokej milují, stačilo se podívat na desítky fanoušků čekající před hotelem a vyhlížející své oblíbené hvězdy," pokračoval druhý nejmocnější muž soutěže.

Na své další utkání NHL by se tak mohla těšit i Česká republika, kde si to naposledy v roce 2010 rozdal Boston s Phoenixem. A byl u toho i český forvard David Krejčí. "Bylo to něco úžasného. Jakmile před zápasem hráli českou hymnu, běžel mi mráz po zádech," nechal se slyšet.

Krom zavedených destinací jsou ale dle zámořských novinářů i tímto zimním sportem neokoukané destinace, které se dají označit za hokejovou exotiku.

Zdroj: hokejportal.cz

Opora Pirátů: Proti Spartě nám vyšlo prostě všechno!

Hodně spokojený byl po výhře nad Spartou Praha jeden z klíčových hráčů Chomutova.

17.11.18, 11:18

0

První výhra v extralize a hned proti mistrovi! rozplýval se mladý brankář

První extraligové vítězství má za sebou nadějný brankář. Jeho Třinec porazil mistrovskou Kometu.

17.11.18, 11:14

0

Český talent je rád, že mu Zlín dal šanci hrát víc než v Liberci!

I když patří mezi největší české extraligové talenty, v Liberci nehrál tolik, jak by si přál.

17.11.18, 10:06

0

Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

NEJČTENĚJŠÍ

7 D

48 H

24 H

VÝSLEDKY

TABULKA

121.3 ms