Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Plekanec pomohl Kladnu třemi body a chválil mladíky

Tomáš Plekanec © google.com

Tomáš Plekanec hned v prvním zápase Chance ligy zaznamenal v dresu Kladna tři kanadské body. Tato posila se tedy Rytířům vyplácí hned ze startu. Někdejší reprezentační kapitán po zápase chválil především své mladé spoluhráče.

Kladno rozdrtilo v prvním kole Chance ligy Kolín 7:1, Plekanec, který středočeský celek posílil z Komety Brno, k vítězství přispěl jedním gólem a dvěma asistencemi.

Jak se mu hrálo? "Docela těžce, dlouho se nehrálo. Půl roku bez zápasu není žádná sranda. Poslední utkání jsem měl někdy na začátku března a od té doby jen jeden přátelák. Takže sice žádná sláva, ale vyhráli jsme," oddechl si Plekanec.

To, že je Kolín nováčkem, dle Plekance nehrálo roli

Pomohlo, že Kladno začalo ligu proti nováčkovi z Kolína? "To bylo asi jedno, nikdo jsme opravdu dlouho nehráli ostrý zápas. A po té době jsme šli do utkání o body, kdy víme, že musíme vyhrávat hned," řekla bývalá hvězda Montrealu Canadiens.


Plekanec si návrat do Kladna užívá.

"Samozřejmě netušíme, jak to celé dopadne, co bude a nebude. Ale i když výsledek je jasný, tak to vůbec nebylo jednoduché, oni byli hodně nepříjemní. Zvlášť v první třetině hodně bojovali, byli rychlejší a silnější než my," prohlásil Plekanec.

Kubík má dle něj velkou budoucnost

A pochvaloval si spolupráci s Adamem Kubíkem. "Adam hrál výborně. Já ho samozřejmě znám už z dřívější doby a je to obrovský talent," domnívá se kladenská opora.

"Když na sobě bude pracovat, bude mít pěknou kariéru. Je potřeba to dokázat i v zápasech se silnějšími soupeři a vynikat jako dnes. Je to další z hráčů, který může pro Kladno hrát v dalších letech důležitou roli," uvedl Plekanec.

Plekanec chválí i Ticháčka se Šapovalivem

Ten pochválil také další mladé hokejisty Kladna, jako jsou Ticháček či Šapovaliv. "Hráli výborně. Samozřejmě je důležité, že tito mladí kluci hrají, že tu je někdo, kdo na sobě může pracovat a zlepšovat se," řekl 37letý zkušený harcovník.

"Když budou dostávat šanci a budou dobře hrát, tak budou mít i větší roli a budou dostávat šanci i na přesilovkách a v důležitých částech zápasu. Je to pro ně ohromná výzva do sezony. Nemá cenu to tolik hodnotit po prvním zápase, ale doufám, že se budou zlepšovat," dodal Plekanec.


Velkým talentem Rytířů je i Jiří Ticháček.

Atmosféra? Výtečná jako vždy, hlásí "Pleky"

I přesto, že v hledišti byla zaplněna zhruba polovina povolené kapacity, si pochvaloval atmosféru. "Tady byla vždy super atmosféra, ať přijde víc nebo méně lidí," hlásí kladenský odchovanec.

"A na to, v jaké jsme době a co se všechno kolem děje, tak to bylo výborné. Doufejme, že to tak zůstane a lidí přijde víc, že se nebudou na zimák bát přijít. Snad si v sezoně budeme moct užít každý zápas alespoň v tom počtu jako dnes," přeje si Plekanec.

Zdroj: hokejportal.cz, rytirikladno.cz
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

VÝSLEDKY

TABULKA

Znojmo bralo na tripu čtyři body. Zdolalo Dornbirn a trápilo Salzburg

Ďáblové pokračují v dobré přípavě, Predators opět vítězní

Hertl dotáhl Sharks k první výhře, Jurčo pálil za Oilers

Další vítězný zářez pro Znojmo. S prázdnou si počínal také Villach

131.1 ms