Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Pešán o nové roli v Liberci: Už teď mě svrbí ruce

Filip Pešán © hcbilitygri.cz

Filip Pešán si v Liberci zvyká na nový post sportovního manažera, předtím klub vedl z pozice trenéra. Jak moc jsou obě role odlišné? A jaká je nyní náplň jeho nové práce? Jak zvládá současně pracovat i pro reprezentaci?

Filip Pešán je momentálně asi nejperspektivnějším jménem českého hokeje. Vedle práce u Bílých Tygrů ještě zastává funkci šéftrenéra české reprezentace a příští rok by měl na lavičce nahradit Miloše Říhu staršího.


Pešán bude vykonávat dvě práce naráz.

Jak zvládá dělit svůj čas mezi dvě odlišné práce? "Určitě to není tak, že bych měl dny pro jednu či druhou organizaci. To vůbec ne. Budu se snažit pracovat na obou frontách současně," řekl Pešán.

Práce pro reprezentaci je pro Pešána odměnou

Ve svazu bude vykonávat následující činnosti. "Hlavně chci poznat projekty, které na svazu vznikly a které aktuální běží. Chci se s nimi detailně seznámit a buď je podpořit, nebo je pozměnit podle svého pohledu. Nejprve však musím zjistit, jak to všechno funguje. Rád bych hodně jezdil do terénu, abych viděl práci hokejových trenérů. Tam nás tlačí bota, potřebujeme přidat na plynu," uvedl šéftrenér národního týmu.


Hokej je pro něj vším.

Tuto pozici bere jako odměnu za dobrou práci v klubu. "Svým způsobem to tak je. Národní tým se nenabízí jen tak někomu, kdo se fláká. Jsem rád, že jsem tu nabídku dostal a je to určitě velké zadostiučinění," liboval si Pešán.

Novou roli bude zastávat i v Liberci

Fakt, že za rok se stane koučem reprezentace, jej těší. "Musím říct, že se mi to líbí jako systémový krok. Trenér není hozený do vody pár týdnů před začátkem sezóny, ale může se připravovat celý rok. Druhá věc je, že je to samozřejmě obrovská výzva a zodpovědnost. Rok si odpočinu od každodenního trénování a naberu síly, abych se na ten led těšil," uvedl někdejší útočník.


Příští rok převezme Pešán reprezentaci pro Říhovi.


A co jeho role sportovního ředitele v Liberci? "Na mých bedrech tady zůstává kontrola činnosti mládeže, organizace chodu Benátek a samozřejmě i áčka, rozhovory s hráči... Budu takový backup pro Patrika Augustu," prohlásil Pešán.

Pešán má někdy chuť se vrátit na led a zase trénovat

Hokej bere jako drogu, na které je závislý. "Hokej je pro mě určitě drogou. Když se dívám na tréninky Bílých Tygrů, svrbí mě ruce a svrběly mě i, když jsem pozoroval nedávno Vencu Varaďu při práci na ledě. Uvidím, jestli se někdy nezapojím do tréninku, abych si k tomu zase, tak říkajíc, čuchnul," usmíval se 41letý manažer.


Trenéřina mu určitě bude chybět.

Promluvil také o změnách v kádru Tygrů. "Spousta mladých hráčů bojuje o své místo, jinak ta kostra už je doopravdy hotová. Nevím, co by se muselo stát, abychom ještě někoho přijali. Rád bych vstoupil do sezóny s tím týmem, který tu teď máme," nechal se Pešán slyšet pro hcbilitygri.cz.

Zdroj: hokejportal.cz, hcbilitygri.cz
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

VÝSLEDKY

TABULKA

Znojmo bralo na tripu čtyři body. Zdolalo Dornbirn a trápilo Salzburg

Ďáblové pokračují v dobré přípavě, Predators opět vítězní

Hertl dotáhl Sharks k první výhře, Jurčo pálil za Oilers

Další vítězný zářez pro Znojmo. S prázdnou si počínal také Villach

336.2 ms