Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Pešán nominoval na Karjalu 57 hráčů

Reprezentace nastoupí ve Finsku. © ceskyhokej.cz

Nový trenér české hokejové reprezentace Filip Pešán oznámil ve čtvrtek dopoledne jména hráčů na Karjala Cup. Tito hráči by měli odjet v pondělí reprezentovat do Finska. Šéftrenér nominoval hráče hlavně z Finska a ruské KHL a tým doplnil o jména z české extraligy.

Dominantně se v nominaci na blížící se turnaj v Helsinkách objevují hráči, kteří právě ve Finsku hrají. Je jich hned 12. V těsném závěsu se objevují hráči z KHL, těch je 8. Dále se ve výběru objevilo 7 jmen z extraligy a po jednom jménu ze švédské ligy, kanadské OHL a Chance ligy

Realizační tým oslovil hráče ze Švýcarska, Ruska, Švédska a Finska, ale hodně hráčů se omluvilo. Hráči ruských týmů jsou v bublinách bez rodin a dětí. Ti chtějí využít volno a být s rodinou.

„Český hokej se netrénuje a nehraje, přesto jsem musel do širší nominace nominovat i skupinu hráčů z extraligy, byť jsem to v původních plánech vůbec neměl. Situace ze včerejšího odpoledne, kdy se mi 8 hráčů z původní nominace omluvilo kvůli zdravotním problémům nebo problémům s uvolněním ze svých klubů. Musel jsem tak sáhnout do řad extraligových hráčů a nominovat široký kádr," takto komentoval Filip Pešán jména hráčů z českého hokejového prostředí.

Omluvenky a program reprezentace

Z důvodu omluvenek a nutnému rychlému doplnění jmen nestihl hlavní trenér ani kontaktovat jednotlivé kluby. Z řad hráčů ze široké nominace bude Pešán vybírat v situaci, kdy se mu nějaký hráč omluví nebo nebude mít negativní test na koronavirus, což bude podmínka pro to, aby se mohl hráč účastnit srazu a odcestovat s týmem na turnaj. 

Realizační tým měl v plánu vyzkoušet i množství mladých hráčů, protože v prosinci čeká tým do dvaceti let mistrovství světa, ale nominovat jich mohl jen pár. I proto je v nominace hned 57 jmen.

Tým odletí v pondělí 2.11. do Helsinek. V úterý a ve středu jsou v plánu tréninky. Ve čtvrtek sehraje národní tým zápas se Švédy, v sobotu s domácími Finy a v neděli s Rusy. Zajímavé je, že přítomnost diváku v počtu 4500 je možná pouze v případě zápasů finského národního týmu. Ostatní zápasy se odehrají bez diváků.


V nominaci jsou i Tomáš a Hynek Zohornovi.

Nominace Česka na Karjala Cup:

Brankáři: Patrik Bartošák (Lahti/Finsko), Dominik Hrachovina (Tappara Tampere/Finsko), Lukáš Pařík (Bílí Tygři Liberec)

Obránci: Jakub Galvas (Jukurit Mikkeli/Finsko), Filip Hronek (Mountfield HK), Jakub Jeřábek (Podolsk/KHL), David Jiříček (HC Škoda Plzeň), Lukáš Klok (Lukko Rauma/Finsko), David Sklenička, Jakub Krejčík (oba Jokerit Helsinky/KHL), Vojtěch Mozík (Färjestad/Švédsko), Michal Moravčík (Tappara Tampere/Finsko), Stanislav Svozil (HC Kometa Brno), Šimon Kubíček (HC Stadion Litoměřice), Andrej Šustr (Kunlun/KHL)

Útočníci: Rudolf Červený (Lahti/Finsko), Dmitrij Jaškin (Dynamo Moskva/KHL), Radek Koblížek (Oulu/Finsko), Jan Myšák (HC VERVA Litvínov), Andrej Nestrašil (Magnitogorsk/ KHL), Jan Ordoš (Oskarshamn/Švédsko), Jaromír Pytlík (Sault Ste. Marie/OHL), Adam Raška (HC Oceláři Třinec), Ondřej Roman (Ilves Tampere/Finsko), Michael Špaček, Jiří Smejkal (oba Tappara Tampere/Finsko), Šimon Stránský (Jukurit Mikkeli/Finsko), Michal Teplý (BK Mladá Boleslav), Hynek Zohorna, Tomáš Zohorna (oba Chabarovsk/KHL)

Širší výběr hráčů:

Brankáři: Dominik Frodl (HC Škoda Plzeň), Petr Kváča (Bílí Tygři Liberec), Marek Mazanec (Mountfield HK), Filip Novotný (HC Energie Karlovy Vary)

Obránci: Ronald Knot (Bílí Tygři Liberec), Adam Polášek (HC VÍTKOVICE RIDERA)

Útočníci: David Tomášek, Lukáš Rousek (oba HC Sparta Praha), David Šťastný, Adam Zbořil, Pavel Kousal (všichni BK Mladá Boleslav), Radan Lenc, Marek Zachar (oba Bílí Tygři Liberec), Ondřej Beránek, Jakub Flek (oba HC Energie Karlovy Vary), Matěj Stránský, Michal Kovařčík, Ondřej Kovařčík (všichni HC Oceláři Třinec), Robert Kousal, Jan Mandát (oba HC Dynamo Pardubice), Petr Straka, Matyáš Kantner, Petr Kodýtek (všichni HC Škoda Plzeň), Patrik Zdráhal (HC VERVA Litvínov), Dominik Lakatoš (HC VÍTKOVICE RIDERA), Filip Koffer, Pavel Novák (oba HC Stadion Litoměřice)

Program národního týmu:

Čtvrtek 5. listopadu:
13:30 Česko – Švédsko (ČT sport)

Sobota 7. listopadu:
16:30 Finsko – Česko (ČT sport)

Neděle 8. listopadu:
12:30 Česko – Rusko (ČT sport)

Zdroj: hokejportal.cz, ceskyhokej.cz
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

TABULKA

Znojmo bralo na tripu čtyři body. Zdolalo Dornbirn a trápilo Salzburg

Ďáblové pokračují v dobré přípavě, Predators opět vítězní

Hertl dotáhl Sharks k první výhře, Jurčo pálil za Oilers

Další vítězný zářez pro Znojmo. S prázdnou si počínal také Villach

130.8 ms