Pastrňák zářil a dovedl Boston do finále Stanley Cupu

Boston ovládl Východní konferenci © nhl.com

Boston i díky výrazné české stopě vyhrál čtvrtý zápas 4:0. Stejným poměrem ovládl celou sérii a vyhlíží soupeře pro finále. David Pastrňák vstřelil úvodní branku zápasu a dvakrát pak přihrával na gól Bergeronovi. Jednu asistenci si připsal také David Krejčí, který byl u založení akce při poslední brance do odkryté klece.

Carolina Hurricanes - Boston Bruins 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 25. Pastrňák (Marchand, Krug), 39. Bergeron (Pastrňák), 51. Bergeron (Pastrňák), 58. Marchand (Bergeron, Krejčí).

První třetina i přes mírnou převahu Bruins branku nepřinesla. V největších šancích vychytal Marchanda s Bergeronem dobře chytající McElhinney.

Boston poprvé udeřil v přesilové hře na začátku druhé třetiny. Marchand střílenou přihrávkou našel připravenou Pastňákovu hokejku a český útočník usměrnil puk do sítě. Připsal si tak již sedmou branku v letošním play-off.

Také druhá branka Bruins padla v přesilové hře. Bergeron si vyměnil puk s Pastrňákem, který mu ho předložil do ideální pozice. Kapitán Bostonu pak zamířil k zadní tyči a překonal bezmocného brankáře Caroliny.

Bergeron s Pastrňákem se stali hlavními hvězdami také u třetího gólu. Vybojovali spolu puk v útočné třetině a přestože už „Pasta" mohl sám střílet, našel chytrou přihrávkou osamoceného Bergerona, pro kterého už nebyl problém uklidit puk do odkryté branky.

Čtvrtu branku Bruins pak přidal ve hře Hurricanes bez brankáře Brad Marchand. Asistoval mu u toho David Krejčí po tom, co pomohl vybojovat puk u pravého mantinelu v obranném pásmu.

David Pastrňák se právem stal druhou hvězdou zápasu hned za Bergeronem. Jejich spolupráce byla v tomto utkání opravdu skvělá a právě oni posunuli Boston do finále.

Za 14 a půl minuty na ledě stihl vstřelit jednu branku ze dvou střel na branku, připsat si dvě asistence. Gól i jednu z asistencí si připsal v přesilových hrách, ve kterých strávil přesně dvě minuty.

K těmto výrazným statistikám pracoval také do defenzivy a zapsal méně viditelné údaje v podobě dvou hitů a jedné zblokované střely soupeře.

Stejnou defenzivní obětavostí se může pochlubit také David Krejčí s dvěma bloky střel. Kromě zmíněné asistence se dostal k jedné střele na branku. Od trenérů dostal podobný ice-time jako Pastrňák, 14 minut.

Petr Mrázek do utkání podruhé v řadě nezasáhl, plnil roli náhradního brankáře za McElhinneyem.

Zdroj: nhl.com, hokejportal.cz