Orli vs. Orli. Znojmo se připravuje na play-off, Villach na dovolenou

Momentka z utkání Znojmo - Villach © HokejPortal.cz/Michal Křepela

S jistotou play-off mohou znojemští hokejisté nastoupit do závěrečných duelů nadstavby, v nichž chtějí pilovat formu. Předposlední utkání nabídne souboj dvou mužstev s orlem ve znaku. Zatímco jeden může nadále snít o mistrovském titulu, druhý již plánuje letní radovánky.

Villach čekají poslední dva zápasy ligového ročníku 2018/2019. Před domácím publikem se rozloučí již v pátek v duelu se Znojmem. Rakušané doplatili na svou slabou produktivitu, v šesti utkáních nadstavby skórovali pouze dvanáctkrát, což na silnou konkurenci nemohlo stačit.

Již potřetí za sebou tedy Villach nedokáže proklouznout do play-off. „Chceme v posledním zápase fanouškům dopřát radost z výhry a předvést pevnou obranu," prozradil obránce Villachu Yann Sauve.

To Znojemští hokejisté si díky dominantní výhře 8:1 v Dornbirnu zařídili účast ve vyřazovací části soutěže. Po loňském půstu se tak na jihu Moravy opět rozezvučí mantinely v těch nejnapínavějších momentech.

Orli se navíc od začátku února nachází ve famózní formě, zvítězili v sedmi z osmi odehraných zápasů. „Jsme rádi, že jsme si vybojovali play-off. Tým si ho jednoznačně zasloužil. Nadcházející dva zápasy chceme využít k tomu, abychom se dostali do toho správného rytmu před play-off," uvedl dlouholetý kapitán Znojma a nyní asistent trenéra Jiří Beroun.

Pokud se podaří získat Orlům ve Villachu alespoň jeden bod, ovládnou svou část nadstavbové tabulky. Do play-off by tak vlétli ze 7. místa. Nastoupí proti sobě dva týmy s nejvyšším počtem trestných minut. Znojmo si již odpykalo 577 minut (nejtrestanější hráč C.J. Stretch - 50), Villach je na tom s 681 minutami ještě hůře (nejtrestanější hráč Matthew Pelech - 110).

Trojice Orlů zaznamenala v nadstavbové části již 11 bodů – Nicolas Hlava (2 + 9), David Bartoš (2 + 9) a Allan McPherson (6 + 5). Vzájemná bilance týmů se prozatím vyvíjí lépe pro Znojmo. To vyhrálo ve třech případech (předchozí duel v nadstavbě 4:0), dvakrát se radovali rakouští dravci.

Nicolas Hlava je ve skvělé formě. V šesti zápasech získal 11 bodů (Petra Šnajderová/HokejPortal.cz)

EC Panaceo VSV – HC Orli Znojmo (19:15)