Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

O'Reilly neustál tlak, fanoušci Buffala ho vybučeli při nájezdu

Ryan O'Reilly © NHL.com

Ryan O’Reilly se poprvé vrátil do Buffala jako soupeř a fanoušci Sabres ho během jeho samostatného nájezdu pořádně vybučeli. I proto nenamířil svou střelu přesně. Zápas šel za stavu 3:3 do prodloužení a poté do nájezdů, v nichž se radovali domácí.

Ryan O’Reilly strávil v Buffalu tři sezony, nikdy ho puk ale neposlouchal tak dobře jako v letošním ročníku. I když si u Sabres držel slušná čísla, jeho maximem bylo loňských 61 bodů, ke kterým však zároveň přidal i velmi nelichotivých -21 bodů ve statistice +/-.

Buffalo ho i proto v létě použilo společně s 2. volbou v draftu 2021 jako kupní sílu ve výměně se St. Louis. Blues coby protihodnotu nabídli Vladimíra Sobotku, Patrika Berglunda a Tage Thompsona.

Minimálně pro letošní sezonu je jasným vítězem tohoto přestupu St. Louis. Zatímco O’Reilly se dokázal vzedmout k ještě lepším výkonům, v 72 utkáních má 69 bodů (26+43) a ve statistice pravdy téměř jistě překoná s +22 body kariérní maximum, trojice akvizic Buffala strádá.

Patrik Berglund v novém dresu nebyl šťastný, dokonce přestal chodit na tréninky, neodcestoval na zápas a přestěhoval se zpátky domů do Švédska, přičemž se vzdal i slušné smlouvy v hodnotě 12 miliónů dolarů. Sobotka s Thompsonem sice na severu USA stále působí, oba však v průběhu ročníku získali po 12 bodech a v +/- jsou mezi třemi nejhoršími hráči klubu.

V noci se oba týmy potkaly a Ryan O’Reilly na tento zápas určitě nebude vzpomínat v nejlepším. "Je zvláštní vrátit se zpět. Jedeme si tady pro výhru a 2 body,” vzkázal před utkáním pro oficiální web NHL svým bývalým spoluhráčům.

Po vyrovnaném průběhu šlo nakonec utkání za stavu 3:3 do prodloužení, a následně i do nájezdů, v jejichž 3. sérii dostal důvěru právě O’Reilly. Při jeho pokusu se halou neslo hromové bučení, které se sice nedá srovnávat s tím, které přišlo po návratu Johna Tavarese do New Yorku, přesto střelce Blues dostatečně rozhodilo. Svůj bekhendový pokus poslal do horní tyče branky gólmana Linuse Ullmarka a fanouškům Sabres tak věnoval malý dárek v podobě vítězství.


Zdroj: NHL.com, Sportsnet, hokejportal.cz
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.
109.6 ms