Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Nové dresy, sponzor i kapitán a vyšší ambice. Znojmo podeváté v EBEL

Představení nových dresů Orli Znojmo © hcorli.cz

Podeváté v mezinárodní soutěži EBEL. Znojmo přečkalo dobu nejistoty a znovu bude brázdit převážně rakouské dálnice. V letošním ročníku se utkají pouze s deseti soupeři, protože chorvatský Záhřeb soutěž z finančních důvodů opustil.

S řadou navrátilců a novými zámořskými hráči načnou hokejisté Znojma v neděli svou devátou sezonu v mezinárodní EBEL. Čtvrtfinalista minulého ročníku vyjede v duelu proti Grazu na led domácí Nevoga arény také s novým kapitánem.

Kádr A-mužstva prošel před sezónou výraznou obměnou, trenér a nově také sportovní manažer mužstva Miroslav Fryčer se ale velkého počtu nově příchozích nebojí. „Takový je dneska hokejový život, problém v tom vůbec nevidím. Důležité je, že kluci mají charakter a chtějí tu působit. Mají vítěznou mentalitu a to může být na ledě v klíčových situacích extrémně důležité," vysvětloval.

Z loňské cizinecké skvadry v týmu zůstal jen kanadský střelec Anthony Luciani, zbytek zamířil za novými angažmá, často do překvapivých destinací. „Luciani u nás měl smlouvu s opcí, tu jsme po vzájemné dohodě a určitém vyjasnění rolí uplatnili," konstatoval prezident klubu Pavel Ohera. „Každý takový střelec je trošku složitá povaha, ale myslíme si, že Tony může týmu velmi prospět. Podobnou opci měl i C.J. Stretch, ale tam jsme se vzhledem k jejím podmínkám rozhodli ji neuplatnit," dodal.

V kabině Orlů se zabydlují nové tváře. Za Orly si zahrají další čtyři zámořští hráči. Mezi nimi třeba americký útočník Philip McRae se zkušenostmi z NHL nebo last minute akvizice, někdejší vítěz prestižního mládežnického Memorial Cupu Aaron Berisha. „Chvíli ještě potrvá, než si zvykne, protože jde o jeho první evropské angažmá, ale může jít o trefu do černého. Už jsme s žádným dalším cizincem nepočítali, ovšem Aaron nás zaujal," zmínil prezident klubu Ohera.

Nová posila Orlů Američan Philip McRae v přípravě s Drážďany (Michal Křepela/HokejPortal.cz)

Do známého místa se vrátili bývalí hráči Znojma Aleš Sova, Antonín Bořuta nebo Petr Beránek. „Brali jsme spíš kluky, kteří chtějí pracovat pro mužstvo a zapadnou do kabiny. Na jedné straně jsme angažovali zkušenější hráče, ale taky mladé, kteří se chtějí rozvíjet," ozřejmil Fryčer. Někteří budou nastupovat za spřátelené Moravské Budějovice ve 2. lize. „Když bude někdo hodně zlobit, tak nevylučujeme, že se tam objeví a platí to i naopak, ale transfer je dražší věc, takže uvidíme," přidal Ohera.

V týmu Orlů se do deváté znojemské sezóny vydají dva brankáři, osm obránců a třináct útočníků. „Dobře víme, že nám v aktuálním kádru chybí jeden kvalitní tvořivý obránce. Ale toho dnes shánějí prakticky všechny týmy na světě," podotkl Ohera. „Stále sondujeme přestupový trh, snažíme se využít kontakty, které máme, ať už v zahraničí nebo na tuzemském trhu."

Znojemský odchovanec David Bartoš už nebude kapitánem. Bartoš nosil céčko na dresu pouze sezonu, teď čekají kapitánské povinnosti pětadvacetiletého útočníka Radima Matuše. „Davidovi se tím trochu uvolní ruce i hlava. Volba Radima byla jednoznačná, umí zvýšit hlas, je to vůdčí typ," vysvětlil rozhodnutí Miroslav Fryčer.

Orli také navyšují rozpočet a hodlají prožít ročník bez výrazných výkyvů, které je potkaly v minulé sezoně. „Toužíme se posunout zase o krůček výš a postoupit do play-off přímo, chceme se vyhnout kvalifikační nadstavbě," prohlásil Fryčer.

Znojemský trenér a nově i sportovní manažer Miroslav Fryčer (Lukáš Caha/hcorli.cz)

„O milion korun víc nám pošle město Znojmo, které dlouhodobě patří mezi hlavní partnery a podporovatele klubu. Podařilo se nám také uzavřít významné spolupráce s novými subjekty, těmi jsou Freeport a společnost Trans World Hotels & Entertainment, která bude prostřednictvím Orlů propagovat své dvě značky American Chance Casinos a Hotel Savannah," zmínil manažer klubu Petr Veselý.

Oba noví partneři se objeví také na nových dresech. Marketingová manažerka Trans World Hotels & Entertainment Lucie Meinerová klubu popřála vše nejlepší do nové sezóny. „My jsme opravdu hrdí, že můžeme klub Orli Znojmo v nové sezóně podporovat, a přejeme mu hodně úspěchů. Zároveň věříme, že vzájemné partnerství je začátkem dlouhodobější spolupráce," konstatovala.

Nejistá byla dlouho vůbec účast Znojma v mezinárodní lize. Orli si dlouhodobě stěžovali na nerovný přístup vedení soutěže, které výrazně stranilo rakouským klubům. „Spoustu lidí mi říkalo, že se mám s EBEL soudit. Osm týmů o soutěži rozhoduje a zbytek tahá za kratší konec. Ale přístup se přece jen trochu mění. Dokonce se ve Znojmě po pěti letech objevil generální manažer soutěže," dodal Ohera.

Finský brankář Teemu Lassila bude opět jedničkou Orlů (Lukáš Caha/hcorli.cz)

Do sezóny vstoupí Orli v neděli 15. září na domácím stadionu proti Grazu, tedy den po konci tradičního Znojemského historického vinobraní. „Jsme rádi, že to tak vyšlo, lidé jsou ve městě a návštěvnost byla slabší," řekl Veselý. I nadále bude Znojmo v neděli nastupovat k domácím utkáním od 17:30 hodin, pro zachování tohoto času se v anketě na internetu vyjádřila největší část hlasujících. „Chystáme některé speciální zápasy, které mohou mít začátek posunutý do dřívější doby, ale prakticky dvě třetiny fanoušků si přejí hrát mezi 17. a 18. hodinou," shrnul výsledky Petr Veselý.

Příprava Znojma

Memoriál Zbyňka Kusého: Vladivostok - Znojmo 4:1, Košice - Znojmo 4:5, Hradec Králové - Znojmo 5:3

Další přípravné duely: Znojmo - Vítkovice 3:7, Znojmo - Budapešť 5:1, Znojmo - Drážďany 4:1

Aktuální soupiska Znojma

Brankáři: Dominik Groh, Teemu Lassila
Obránci: Antonín Bořuta, Adam Jonáš, Michal Kruckovyč, Ondřej Mikliš, Adam Sedlák, Aleš Sova, Jakub Stehlík, Kevin Tansey
Útočníci: David Bartoš, Petr Beránek, Parker Bowles, Matej Češík, Anthony Luciani, Radim Matuš, Philip McRae, Petr Mrázek, Patrik Novák, Vladimír Oščádal, Tomáš Svoboda, Aaron Berisha, Martin Kosnar, Michal Gago

Zdroj: hokejportal.cz, hcorli.cz, znojemskydenik.cz
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

VÝSLEDKY

  • nenalezen žádny zápas

TABULKA

Znojmo bralo na tripu čtyři body. Zdolalo Dornbirn a trápilo Salzburg

Ďáblové pokračují v dobré přípavě, Predators opět vítězní

Hertl dotáhl Sharks k první výhře, Jurčo pálil za Oilers

Další vítězný zářez pro Znojmo. S prázdnou si počínal také Villach

130.4 ms