Nepomohla by nám ani svěcená voda, zuřil Fryčer. Jihomoravané již klesli na dno tabulky

Momentka z utkání Linz - Znojmo © orliznojmophoto.wordpress.com

Jediný český účastník mezinárodní EBEL se trápí.

Znojmo zůstalo o víkendu bez bodů

Po téměř sedmi měsících se hokejisté Znojma vrátili na domácí led. Ještě před startem utkání se děkovalo. To patřilo dlouholetému kapitánovi Jiřímu Berounovi, jenž sice ukončil aktivní kariéru, ale i nadále jej budeme vídat na střídačce, tentokrát však již v roli asistenta trenéra.

Po úvodní buly šla slavnostní atmosféra stranou a Orli se museli brzy bránit přesilovce Záhřebu. Soupeř však ještě nestihl nabrat to správné tempo, a v přesilové hře nic kloudného na Nechvátala v bráně nevymyslel. Znojmo začalo v plném počtu přidávat na obrátkách, a když únik Erika Němce zastavil nedovoleně Antonín Manavian, výhoda se objevila i na straně domácích. I tentokrát ale zůstalo jen u několika šancí. Promarněná přesilovka paradoxně trochu ubrala na tempu hry a v dalších minutách jsme viděli spíše tuhý boj o zisk útočného pásma. V závěru třetiny už se šance úplně vytratily, světlou výjimkou byl jen pokus Marka Kaluse z kruhu a jedovka obránce Jakuba Stehlíka, kterou ale Mathieu Corbeil zachytil na své výstroji.

Prostřední dějství zastihlo připravenější hosty. Už ve dvaadvacáté minutě došlo ke změně skóre po přečíslení Záhřebu a hezké kombinaci, na jejímž konci přesně mířil Ivan Puzić. To ale nebylo zdaleka vše, co si hosté na Orly připravili. O dvě minuty později už na časomíře svítilo hrozivých 0:3! Nejdříve Björn Svensson z prostoru před bránou usměrnil kotouč mezi Nechvátalovy betony, o pár vteřin později vyhnal po úspěšně zakončené brejkové akci znojemského gólmana z klece Tom Zanoški. Orli dokázali rychle najít alespoň částečnou odpověď a snížili zásluhou C. J. Stretche. Po divoké přestřelce se hra uklidnila, oba gólmani si připsali pár zákroků, při střídajícím Tomášovi Halászovi navíc stálo štěstí v podobě nastřelené tyče. Přesilová hra Záhřebu ke konci třetiny ale přinesla další změnu stavu, Mike Aviani tak dlouho dotíral před brankovištěm, až protlačil kotouč do znojemské sítě. „Nepochopím, proč jsme nervózní, když hrajeme poprvé doma a máme v zádech tři tisíce lidí. My se prezentujeme takovým výkonem. Na to se bohužel nedalo dívat. Kdybych byl divák, tak odejdu na párek. Příští domácí zápas to musíme fanouškům vynahradit," slíbil trenér Orlů Miroslav Fryčer.

Od Znojma se ve zbývající dvacetiminutovce očekával hon za vyrovnáním. Tomu měla napomoci i početní výhoda, v níž sice nebezpečně zahrozil Ja Lattner, ale do většího množství střeleckých pokusů se Orli prokousávali jen ztěžka. A když už to vypadalo nadějně jako v případě samostatného úniku Nicolase Hlavy, zasáhla vracející se obrana Záhřebu, která se snažila být maximálně pozorná. Snaha Znojemských o trvalejší tlak se míjela účinkem, setrvat delší čas před Corbeilem se zdálo být téměř nemožné. Naopak Halász se musel neustále držet v pozoru před brejky soupeře. Ani přesilovka podpořená hrou bez gólmana nepřinesla další snížení skóre. Znojmo tak v úvodním domácím utkání sezóny muselo překousnout hořkou porážku. „Hráli jsme jak banda trampů. Byl to nejhorší výkon od přípravného zápasu ve Zlíně. Všechno, co jsme mohli udělat špatně, jsme udělali. Kromě Halásze není jediného hráče, kterého bych dnes vyzdvihl. Byl to absolutní propadák, navíc před vlastním publikem. Tohle se akceptovat nedá. První přestávka byla ještě v klidu, ale během té druhé bylo v kabině hodně rušno. Nejsem hodný strejda, když mě někdo vytočí. Bohužel to ale nepomohlo. Nepomohla by asi ani svěcená voda. Hlavami jsme chtěli, ale prostě nešlo to," hořekoval po zápase Fryčer.

O dva dny později hráli Orli na ledě Linze a trenéři provedl pár změn v sestavě. Znojmo začalo na horkém ledě Linze skvěle. Hned ve druhé minutě potáhl kotouč středem kluziště do útočného pásma C. J. Stretch, předložil přihrávku za sebe do druhé vlny a Anthony Luciani nechytatelnou bombou vymetl horní růžek branky. Domácí se snažili o odpověď vzápětí: Jonatnan D´Aversa i Corey Locke si ale vylámali zuby na akrobatických zákrocích Tomáše Halásze, který nastoupil ve znojemské brance poprvé v této sezóně od úvodní minuty.

Vyrovnání přišlo ve čtrnácté minutě. To seděl na trestné lavici s dvojitým trestem Stretch a po rychlé kombinaci zamířila dorážka Brackena Kearnse do odkryté části branky. Celý zbytek úvodní třetiny i následující druhá část hry se pak nesl ve znamení bruslivého a vyrovnaného hokeje se šancemi na obou stranách. Orlům k jejich smůle nešly přesilovky, v zápase jich přitom hráli hned šest. Nevyužili však ani jednu. Nejvýraznější šance prostřední části hry spálil na jedné straně před znojemskou brankou osamocený Dan DaSilva, na druhé pak v brejku nebezpečně střílel Luciani.

Obraz hry se nezměnil ani v úvodu závěrečné části hry. Locke zazdil tutovku hned v úvodu třetiny, chvíle tohoto produktivního borce ale ještě měly přijít. V jednapadesát minutě si totiž právě Corey Locke šikovně sjel před branku a tečoval mimo Halászův dosah nahození od modré čáry. Domácí tak poprvé vedli. Znojmo odpovědělo zvýšenou aktivitou, nechtělo dát po vyrovnaném průběhu kůži lacino a pět minut před koncem vytvořilo před brankářem Kickertem obrovský závar, jenže domácí i s přispěním štěstí odolali. Sami pak rozhodli dvě minuty před koncem, kdy se dostali po střetu na znojemské útočné modré čáře do přečíslení, které po perfektní přihrávce Dragana Umičeviče využil opět Corey Locke. „Musíme to všechno hodit za hlavu a jít do dalšího zápasu s čistou hlavou. Našemu útoku se hraje dobře, ale v obranném pásmu máme neskutečný bordel. Jezdíme od hráče ke hráči, nikdo nemá nikoho, tohle se musí změnit," přiznal útočník Orlů Nicolas Hlava.

Znojmo čeká náročný víkend. V sobotu hostí rakouský Innsbruck a hned v neděli zajíždí do maďarského Fehérváru.

PÁTEK
Orli Znojmo – KHL Medveščak Zahřeb 1:4 (0:0, 1:4, 0:0)

Branky a nahrávky: 25. Stretch (Luciani, Sedlák) – 22. Pužič (Zanoški, Mauldin), 24. Svensson (Sylvestre, Olden), 24. Zanoški (Samuels-Thomas), 37. Aviani (Manavian, Sylvestre).
Rozhodčí: Baluška, Kincses – Nagy, Soos. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 2876. Střely na branku: 32:36.

Orli Znojmo: Nechvátal (24. Halász) – Sedlák, McEachen, Kruckovyč, Parkkonen, Lattner, Stehlík, Šnajnar – Kalus, Stretch, Luciani – Hlava, Braes, McPherson – Špaček, Bartoš, Guman – Němec, Matuš, Mrázek – Bulín.

KHL Medveščak Záhřeb:
Corbeil (Rosandič) – Sauvé, Deutsch, Robar, Manavian, Kudělka, Puzič – Olden, Sylvestre, Svensson – Aviani, Brine, Armstrong – Samuels-Thomas, Mauldin, Zanoski – Puskarich, Perkovich, Simsič.

NEDĚLE
EHC LIWEST Black Wings Linz – Orli Znojmo 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky:
14. Kearns (D'Aversa, Kapstad), 51. Locke (Brocklehurst, D'Aversa), 59. Locke (Umicevic, Lebler) – 2. Luciani (Stretch, McEachen).
Rozhodčí: Berneker, Zrnič – Nothegger, Kontschieder. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. Diváci: 4360. Střely na branku: 32:35.

EHC LIWEST Black Wings Linz: Kickert (Ouzas) – Rutkowski, Kapstad, Altmann, Matzka, Brocklehurst, D´Aversa, Kragl, Ober – DaSilva, Kearns, Hickmott – Umicevic, Locke, Lebler – Kristler, Schofield, Woger – Gaffal, Leiler, Bruckler.

Orli Znojmo: Halász (Nechvátal) – Sedlák, McEachen, Kruckovyč, Parkkonen, Lattner, Stehlík, Šnajnar – Kalus, Stretch, Luciani – Hlava, Braes, McPherson – Špaček, Bartoš, Guman – Matuš, Bulín, Mrázek – Oščádal.

Další výsledky:
PÁTEK
EC Panaceo Villach SV – HC Bolzano Südtirol Alperia 3:2sn (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0 – 1:0)
Dornbirn Bulldogs – Fehérvár AV19 2:3pp (1:0, 0:2, 1:0 – 0:1)
EHC LIWEST Black Wings Linz – EC-Klagenfurt AC 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Vienna Capitals – Moser Medical Graz99ers 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

NEDĚLE
Dornbirn Bulldogs – EC Klagenfurt AC 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
KHL Medveščak Záhřeb – Moser Medical Graz 99ers 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Vienna Capitals – EC Panaceo Villach SV 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)
EC Red Bull Salzburg – Fehérvár AV19 9:0 (3:0, 4:0, 2:0)

Zdroj: hokejportal.cz, erstebankliga.at, hcorli.cz

VÝSLEDKY

TABULKA

Debut jako hrom, trenérská výzva, hattrick a trocha ironie

Nedaří se ani bez Jandače: Mega šanci Magnitogorsku zhatil zákrok snů

Nejlepší 3 góly 4. kola CHL: Tiki-taka Färjestadu, Kofroňova paráda a milimetrová...

Jako při kulečníku: Vlastní branka SKA padla po čtyřech kuriózních odrazech