Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Návrat ztraceného syna: Kometa přivítala svého bývalého hráče

Jozef Kováčik (vlevo) © google.com

Kometa Brno ve svých řadách přivítala svou někdejší oporu. Do klubu se vrací Jozef Kováčik. Někdejší obránce Komety bude ale nyní v jihomoravském celku působit v úplně odlišné pozici než dřív.

Bývalý slovenský hokejista Jozef Kováčik se totiž nově stal součástí realizačního týmu brněnské Komety, za kterou v minulosti nastupoval šest sezon coby zadák.

Kontrakt podepsal na dva roky. "Nedávno jsem rozvázal smlouvu ve slovenském prvoligovém týmu z Levice a hned v ten den večer mi přišla esemeska od Libora Zábranského," popisoval Kováčik.

Kováčikova manželka si myslela, že se vrací k hokeji

"Seděl jsem doma na gauči a vykřikl jsem na manželku, na své dcery, na celý barák, že mi píše Libor, co prý dělám?" smál se bodrý slovenský hokejista v důchodu.


Kováčik strávil v Brně šest let.

"Žena mi říkala, že si ze mě dělá srandu, ať mě ani nenapadne nastoupit na led. Myslela si, že budu zase hrát. Všechny nabídka trénovat hrozně nakopla, Kometu máme v celé rodině hrozně rádi. Holky rovnou oblékly můj komeťácký dres s číslem šest," usmíval se Kováčik.

Nastoupit mohl od příští sezony, ale chtěl hned

Ten měl o odpovědi hned jasno. "Bavili jsme se o další sezoně, ale nastoupit už jsem mohl do této rozběhlé. Neváhal jsem ani minutu. Moc mě to překvapilo, prožil jsem tady krásné roky a jsem šťastný, že se vracím," prohlásil pro hc-kometa.cz.

V Kometě platil za hráče, na kterého ostatní hodně dali. "Jako starší hráč jsem se společně s dalšími zkušenými snažil mladší borce nahecovat, vybudit, rozebrat si to," potvrdil Kováčik.


Na led se už dostane jen během tréninků.

Kováčik se bude starat o obránce

"Vzpomínám si na zápas v Pardubicích. Hráli jsme o play-off a prohrávali 0:3. Udělal jsem v kabině slušně řečeno bordel, rozflákal několik košů, nebylo slyšet ani mouchu. Mančaft se zvedl a nakonec se nám to povedlo otočit. Kometa bude pro mě velká škola, je to klub, který mi dal všechno. Rád bych ji to oplatil," uvedl.

A jaká přesně bude jeho pozice v realizačním týmu Komety? "Jsme domluvení, že budu asistentem hlavního trenéra a budu mít na starosti beky. Budeme společně komunikovat, rozebírat video, záležitosti na ledě, ale i detaily. Těším se na to. Musím se rozkoukat, poznat mužstvo. Samozřejmě mnoho kluků z toho mistrovského jádra znám, pevně věřím, že to bude fungovat," řekl Kováčik.

Zdroj: hokejportal.cz, hc-kometa.cz
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

NEJČTENĚJŠÍ

7 D

48 H

24 H

VÝSLEDKY

  • nenalezen žádny zápas

TABULKA

Znojmo bralo na tripu čtyři body. Zdolalo Dornbirn a trápilo Salzburg

Ďáblové pokračují v dobré přípavě, Predators opět vítězní

Hertl dotáhl Sharks k první výhře, Jurčo pálil za Oilers

Další vítězný zářez pro Znojmo. S prázdnou si počínal také Villach

151.7 ms