Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Nakládal startoval na MS i Světovém poháru, OH 2018 je ale vrchol

Jakub Nakládal © sport.cz

Hokejový obránce Jakub Nakládal bude na olympijských hrách v Pchjongčchangu patřit mezi klíčové postavy defenzivy českého týmu.

Nakládal startoval na MS i Světovém poháru, OH 2018 je ale vrchol

Třicetiletý bek patří mezi nejzkušenější hráče výběru a trenér Josef Jandač spoléhá i na jeho ofenzivní schopnosti. O zařazení Nakládala do konečné nominace nebylo pochyb, hráč Jaroslavle však přiznal, že i on byl před jejím zveřejněním lehce nervózní. Olympiádu považuje za největší akci, na které kdy startoval.

"Něco už jsem odehrál, ale pořád je to olympiáda, a co se týká sportu, tak je to nejvíc. Je to jednou za čtyři roky, takže to taky beru jako jeden z vrcholů kariéry," řekl Nakládal ČTK na tréninku národního týmu v Praze.

Odchovanec Pardubic startoval třikrát na mistrovství světa, na podzim 2016 nechyběl na Světovém poháru, v polovině ledna ale pozorně sledoval zveřejnění nominace na OH.

"Šance jsem si dával, ale na druhou stranu vím, že v hokeji se už kolikrát něco stalo, a dokud to člověk nemá potvrzené černé na bílém, tak s tím nemůže počítat. Já jsem se snažil v tom nešťourat a věřil jsem, že to dopadne. A dopadlo," usmíval se Nakládal.

Nakládal hrál vrcholné turnaje v reprezentačním dresu na konci sezony i na jejím začátku, teď poprvé bude o medaile bojovat v jejím průběhu. Velký vliv to prý ale na jeho výkony mít nebude. "Je pravda, že na mistrovství světa je člověk už trošku domlácený, ale na druhou stranu, když už tam jede, tak neřeší, jestli je unavený nebo má dost sil. Alespoň já jsem to tak vždy měl. Člověk ví, proč tam jede, a chce udělat úspěch," podotkl Nakládal.

Bývalý hráč Lva Praha, TPS Turku, Calgary nebo Caroliny aktuálně zažívá celkem vydařenou sezonu v Jaroslavli. S Lokomotivem má již zajištěný postup do play off.

"Od nás jsou ale vždy velká očekávání, takže je tam možná i lehké zklamání, že nejsme před Jokeritem. Hlavní je ale udělat play off," uvedl Nakládal, který v sezoně nasbíral 27 kanadských bodů v 53 zápasech. "Osobně se cítím dobře. Jsem ale rád, že jsem si teď mohl odpočinout, protože i díky olympiádě jsme hráli prakticky obden a pauza mi prospěla," řekl.

Jaroslavl působí v KHL v Západní konferenci, takže ji v play off nečeká nic jednoduchého. Pokud chce uspět, musí postoupit přes Petrohrad a CSKA, v současnosti dva nejlepší ruské kluby.

"Troufnu si říct, že kdybychom byli v druhé konferenci, tak věřím, že bychom hráli finále. Tým máme opravdu dobrý. Například loni jsme měli dobré play off a narazili jsme na Petrohrad. Sice jsme prohráli 4:0, ale minimálně ve dvou zápasech jsme byli lepší. Nic není nemožné a věřím, že se dobře připravíme a třeba je letos porazíme," uvedl Nakládal.

Na hráče Petrohradu a CSKA může narazit i na olympiádě, hráči z těchto týmů totiž utvořili ruskou reprezentaci. "Není to úplně obvyklé a vypovídá to i o tom, jak je to v ruské lize až trošku směšné. Petrohrad i Moskva si mohou koupit, koho chtějí, a nehledí na peníze. V soutěži jsou platové stropy, a když se překročí, tak se platí penále. Jim je to ale jedno," řekl Nakládal. "Když někdo jednu sezonu vystřelí, druhou je u nich. A oni pak dominují, jak dominují," dodal.

Hokejisté se sešli před olympiádou, trénovalo 11 hráčů z KHL

Česká hokejová reprezentace dnes v Praze zahájila přípravu na olympijské hry v Pchjongčchangu.

29.01.18, 14:18

0

Hokejisté dnes v Praze zahájí přípravu na olympijský turnaj

V Praze se dnes dopoledne začne scházet olympijský tým českých hokejistů.

29.01.18, 07:23

0

Kouči Růžičkovi chybí v týmu pro OH kanonýr Růžička

Bývalý kouč národního týmu a současný trenér hokejistů Chomutova Vladimír Růžička nepovažuje nominaci na olympijský turnaj za nikterak...

16.01.18, 18:13

0

Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

VÝSLEDKY

  • nenalezen žádny zápas

TABULKA

320.4 ms