Mladá Boleslav postupuje, půjde na liberecké Tygry

Radim Zohorna pomohl Boleslavi gólem © bkboleslav.cz

Hokejisté Mladé Boleslavi dokázali obrátit pátý zápas předkola proti Beranům ze Zlína a ve středu je čekají Bílí Tygři z Liberce. Naopak Zlínští hráči se přidají na dovolenou k pražské Spartě. I pro ně letošní sezóna již skončila.

BK Mladá Boleslav vs PSG Berani Zlín - 4:1
(stav série 3:2 - Mladá Boleslav postupuje)

Branky: 21:55 Zohorna (Musil, Kovacevic), 30:49 Dlapa (Kousal), 48:52 Žejdl (Vondrka, Skalický), 57:38 Šťastný (Kovacevic, do prázdné branky) - 12:25 Okál (Sedláček, Krejčík)

BK Mladá Boleslav: Růžička - Pláněk, Dlapa; Kůrka, Němeček; Kovacevic, Bernad; Hrdinka - Vondrka, Klepiš, Skalický; Šťastný, Žejdl, Pabiška; Látal, Musil, Zohorna; Kousal, Najman, Flynn

PSG Berani Zlín: Kašík - Nosek, Freibergs; Ferenc, Řezníček; Zbořil, Žižka; Novotný - Dufek, Fořt, Kubiš (A); Šlahař, Honejsek, Herman; Krejčík, Sedláček, Okál; Kratochvíl, Popelka, Kulda

Prvních 10 minut v podstatě neodpovídalo faktu, že se hraje pátý zápas. Oba týmy se hnaly za vedením, ale brankáři Kašík a Růžička úřadovali ve svých působištích. Pak ale čekání na první branku prolomil hostující Zdeněk Okál, který po přihrávce Krejčíka a Sedláčka přiblížil PSG k postupu. Jeho trefu ještě musel potvrdit videorozhodčí, který prokázal, že kotouč, který Růžička zalehl, byl celým objemem za brankovou čárou.

Pak ale přišel triumfální obrat týmu ze středu Čech. Ve druhé minutě druhé třetiny přesně zakončil Radim Zohorna a nastartoval tak tažení Mladoboleslavských. Zápas otočil Ondřej Dlapa a Bruslaři začali postupně zavírat dveře Zlínu díky stále zlepšující se hře.

3:1 to bylo po faulu Zdeňka Okála a využité přesilovce domácího hrdiny z prvního zápasu, Lukáše Žejdla. S Berany to vypadalo dost zle. Proto logicky přišlo odvolání gólmana Kašíka a díky současnému vyloučení Pláňka a Fořta, se hrálo 5 na 4. Puk ale v obranném pásmu získal Kovacevic a pro Davida Šťastného připravil jednoduchý gól stvrzující postup.

Mladá Boleslav se od středy 20.3. představí ve čtvrtfinále s Libercem.

Zdroj: hokejportal.cz