Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Minulá sezona se mi povedla, v té další se chci zase posunout, hlásí gólman Komety

Karel Vejmelka © hc-kometa.cz

Karel Vejmelka má za sebou vydařený ročník. V nové sezóně má však vyšší cíle. Chtěl by opět co nejvíc chytat a posunout se zase o něco dál. Nyní může také slavit zisk vysokoškolského diplomu.

Karel Vejmelka v uplynulé sezóně odchytal za Kometu 31 utkání, což je slušná porce. Dařilo se mu navíc i v mimohokejovém životě, získal totiž vysokoškolský titul bakaláře.

Teď se mohl zpětně ohlédnout za skončeným ročníkem. "Na začátku jsem měl hodně podobnou pozici jako v předchozích letech. Na šanci jsem si musel chvíli počkat. Postupem času se to trošku vyselektovalo a nějakou pozici jsem si dokázal vytvořit. Nakonec musím zpětně říct, že ta sezóna pro mě byla víc než úspěšná, protože jsem nečekal, že budu mít tolik zápasů, když tu byla během sezóny taková konkurence. Bylo pro mě příjemným překvapením, že jsem se dostal tolikrát do brány. Celkově to hodnotím pozitivně," uvedl pro hc-kometa.cz.

Vejmelka si na velkou konkurenci nestěžuje

Odchytané zápasy mu velmi pomohly. "Každá sezóna je důležitá v tom, aby člověk měl co nejvíc odchytaných zápasů a nějakým způsobem se díky tomu posouval dál. Každá zkušenost je dobrá. Já jsem se vždy snažil vzít si ze zápasů to dobré a také se samozřejmě poučit z chyb, abych špatné věci příště eliminoval. Myslím, že bylo loni spoustu zápasů, které jsem mohl zvládnout lépe, ale díky tomu jsem se zase posunul o něco dál," řekl Vejmelka.


Vejmelka má za sebou super ročník.

Velká konkurence mu nevadila. "Já jsem to bral jako zdravou konkurenci a další motivaci, abych pracoval tvrději a i přes tlak se dokázal prosadit. Myslím, že se mi to docela povedlo. I sám sobě jsem si dokázal, že jsem schopný v konkurenci pracovat a podávat stabilní výkony," prohlásil gólman.

V nové sezóně vyhlíží další posun vpřed

Příjemné bylo pro něj cítit důvěru ze strany trenérů. "V kádru jsem se udržel celou sezónu. Pak hlavně na konci, kdy jsem měl za sebou víc zápasů, jsem cítil, že mi trenéři dávají důvěru víc a víc. Rozhodně mi to pomohlo i po psychické stránce," uvedl 23letý hokejista.

V nové sezóně vyhlíží další pokrok. "Určitě se zase posunout o krůček dál. Pracovat ještě tvrději a zlepšit se, abych svými výkony ukázal, že jsem připravený chytat větší porci zápasů i naskočit v play-off. Nic jiného mi ani nezbývá. Týmově samozřejmě dojít co nejdál tak, jak si to všichni přejeme," hlásí Vejmelka.

Brankář Komety se stal bakalářem

Jak náročně bylo pro Vejmelku skloubit hokejové povinnosti s vysokou školou? "Těžké to určitě bylo. Nepříjemné hlavně z hlediska časové náročnosti. Nějakým způsobem jsem to zvládl skloubit. Když jsem viděl, jak to probíhá, tak jsem úplně nečekal, že bych to mohl dodělat. Zaplaťpánbůh se mi to povedlo. Je to pro mě takový malý zázrak. Během přípravy jsem zkoušky dokončil. Předtím jsem se asi dva týdny intenzivně učil. Odtrénoval jsem a pak se šel učit. Nebylo to pro mě snadné období, ale o to je teď lepší pocit, že už mám trošku víc volna a můžu si to užívat," oddechl si čerstvý bakalář.


Bc. Karel Vejmelka v akci.

Bude Vejmelka po bakaláři pokračovat i v magisterském studiu? "Přihlášku jsem si podal, ale popravdě nevím, zda bude možné to zvládat. Uvidí se, jestli vůbec uspěji na přijímačkách. Ty totiž musím také ještě zvládnout. Hlavním cílem byl bakalář, to byla má meta. Kdyby ale byla možnost pokračovat dál, tak bych to minimálně zkusil a uviděl bych, jak se to bude vyvíjet," usmíval se Vejmelka.

Zdroj: hokejportal.cz, hc-kometa.cz
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

VÝSLEDKY

  • nenalezen žádny zápas

TABULKA

Znojmo bralo na tripu čtyři body. Zdolalo Dornbirn a trápilo Salzburg

Ďáblové pokračují v dobré přípavě, Predators opět vítězní

Hertl dotáhl Sharks k první výhře, Jurčo pálil za Oilers

Další vítězný zářez pro Znojmo. S prázdnou si počínal také Villach

145.7 ms