Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Machovský věří, že Spartě pomůže častěji vyhrávat. Tlak si nepřipouští

Matěj Machovský © hcsparta.cz

Hráči Sparty Praha se po dovolené vracejí na led, připrava na nový ročník finišuje a Matěj Machovský se už nemůže dočkat. V nové sezóně by chtěl svému týmu pomoct častěji vyhrávat, aby byla lepší než ta předchozí.

Sparťané se konečně dostanou na led, což Machovského těší. "Hrozně moc se těším zpátky na led. Nebyl jsem na něm už dlouho, čekání bylo nekonečné. Každého hráče štve, když je pauza dlouhá, pro nás navíc skončila minulá sezona hodně brzo. Na druhou stranu čas bez hokeje hrozně rychle utekl," řekl pro hcsparta.cz.

Hráči si teď musí zvyknout na nový režim. "Bude super vyzkoušet si opět nové věci. Snad se do hry dostaneme co nejdřív, ze začátku nás bude hokej trochu víc bolet, musíme si znovu navyknout na jiný režim. Už se těšíme, až opět všechno začne," prohlásil brankář.


Machovský při premiéře za Spartu.

Machovský je s přípravou spokojený

"Myslím, že skoro všechno probíhalo tak, jak mělo. Jsem rád, že jsem se dal zdravotně zpátky zcela do pořádku po plánované operaci menisku. Rekonvalescence proběhla v pohodě a všechno bylo na sto procent," nechal se slyšet Machovský.

Na stadiónu byl i s ortézou denně. "Příprava byla z mého pohledu ale více individuální. Kluky jsem samozřejmě chodil podporovat na zimák každý den, protože jsem v tu dobu měl na noze ortézu, takže ve volném čase nešlo dělat nic jiného," popisoval reprezentační gólman.

Tlak je jen takový, jaký si člověk připustí, hlásí

"Předtím jsem musel jen sedět doma a mít nohu v klidu. Na začátku přípravy jsem už byl zpátky na zimáku a skoro pořád jsem se potkával se všemi spoluhráči z týmu. Bylo pro mě lepší, že jsem zůstal v kontaktu," pokračovala někdejší hvězda Plzně.

Jak si zvykl na tlak, který ve Spartě tradičně je? "Přál bych si, abych ještě více pomáhal týmu v cestě za vítězstvími. Už jsem si zvykl na tlak ve Spartě, její hra se rozebírá daleko podrobněji než v jiných klubech. Je to přeci jen Praha. Sparta byla, je a bude vždycky jenom jedna v hokeji i ve fotbale. Tlak je ale jen takový, jaký si ho člověk sám na sebe vytvoří," uvedl Machovský.


Matěj Machovský v akci.

Machovský věří v lepší sezónu

"V minulé sezoně jsme si tlak nejprve moc nepřipouštěli a vyhrávali jsme. Pak se nám to začalo trochu bortit a každý pak chtěl už jenom víc a víc. V tomhle je to trochu kontraproduktivní. Musíme se soustředit sami na sebe, a hlavně na to, abychom fungovali pořád stejně. Věřím, že letos nám to bude dobře klapat," doufá rodák z Opavy.

V Praze se už zabydlel. "Je mi tady moc dobře, i když nejsem typ, co by vyhledával ruch velkoměsta. Party nevyhledávám, mám rád svůj klid. Po návratu z Ameriky byla pro mě Sparta priorita, prostě jsem do ní chtěl. Jsem sice z malého města, stejně jsem do Prahy jezdil vždy rád. Moc se mi líbí různorodost restaurací, neustále tu probíhají koncerty celosvětově známých kapel. Nedávno jsme zrovna byli s přítelkyní na koncertě Maroon 5. Skvělý zážitek," dodal Machovský.

Zdroj: hokejportal.cz, hcsparta.cz
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

VÝSLEDKY

TABULKA

Znojmo bralo na tripu čtyři body. Zdolalo Dornbirn a trápilo Salzburg

Ďáblové pokračují v dobré přípavě, Predators opět vítězní

Hertl dotáhl Sharks k první výhře, Jurčo pálil za Oilers

Další vítězný zářez pro Znojmo. S prázdnou si počínal také Villach

281.2 ms