Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Liberecké překvapení má za sebou přípravu v Kanadě

hcbilitygri.cz © Tomáš Hanousek

V minulé sezóně byl velmi příjemným překvapením. Letos se už s Tomášem Hanouskem v Liberci počítá. Obránce absolvoval letní přípravu v Kanadě a výsledky si podle svých slov nemůže vynachválit. Jaké cíle na sebe klade letos?

Během léta se Tomáš Hanousek připravoval s trenérem Janem Ludvigem v Kanadě. Udělal tam obrovský kus práce a už se nemůže dočkat, až vypukne nový extraligový ročník.

"Byl jsem v Kanadě u Jana Ludviga, který tady působí jako development coach. Bydlel jsem tam zhruba měsíc a přípravu jsem absolvoval u něj," prohlásil zadák pro hcbilitygri.cz.

Ludvig ubytoval Hanouska a spol. u sebe doma

Program byl velmi pestrý. "Na každý týden jsme měli připravený program. Tím, že jsme bydleli u něho doma, tak nás měl pod dohledem," uvedl Hanousek.


V Liberci prožil snový ročník.

"Ráno byl nějaký výběh, pár cviků a pak snídaně. Potom jsme jezdili do posilovny, kde probíhal klasický silový trénink. Dále oběd, polední klid a následně buď led, nebo trénink v takovém boxerském klubu," přiblížil liberecký hokejista.

Hanousek cítí dobře odvedenou práci

Kolik dalších lidí se toho účastnilo? "Byli jsme tam ve čtyřech – já a pár dalších kluků z Benátek. Honza Šír, Adam Klapka a Michal Teplý," řekl Hanousek.


Přes léto Hanousek makal v Kanadě.

Šlo o jeho první zkušenost s přípravou v zámoří. "Myslím, že to proběhlo tak, jak mělo. Cítím se dobře, udělal jsem velký kus práce. V následujících osmi týdnech, které zbývají do začátku sezóny, v tom musím pokračovat a zlepšovat se každý den," nechal se slyšet hráč Bílých Tygrů.

V nové sezóně chce navázat na výkony z té předešlé

Průběh byl trochu jiný, než je obvyklé u nás. "Nebylo to úplně jako tady. Většinou jsme dělali nějaká cvičení, včetně power skatingu. Tím jsme se do toho postupně dostávali," popisoval Hanousek.

V minulém ročníku hrál možná až překvapivě skvěle, jaké si klade cíle pro novou sezónu? "To, co bylo, bylo. Chci odehrát dobrou sezónu. Nechci říct, že začínám od nuly, ale musím pokračovat v tom, co jsem předváděl loni," uvědomuje si Hanousek.

Zdroj: hokejportal.cz, hcbilitygri.cz
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

VÝSLEDKY

TABULKA

Znojmo bralo na tripu čtyři body. Zdolalo Dornbirn a trápilo Salzburg

Ďáblové pokračují v dobré přípavě, Predators opět vítězní

Hertl dotáhl Sharks k první výhře, Jurčo pálil za Oilers

Další vítězný zářez pro Znojmo. S prázdnou si počínal také Villach

218.0 ms