Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Liberec? Špička, říká posila Tygrů z Hradce Králové

Mislav Rosandič © google.com

Z královehradeckého Mountfieldu získali liberečtí Bílí Tygři zahraniční posilu pro svou defenzivní formaci. Vize Vladimíra Růžičky se neshodovaly s představami Mislava Rosandiče, který proto zvolil přestup. Liberec je podle něj lukrativní adresa a za tuto štaci je rád.

"V Hradci jsem ještě měl na další rok platnou smlouvu, nicméně po vzájemné dohodě jsme naši spolupráci ukončili. Hlavní trenér Růžička měl se sestavou nějaké jiné plány a i já jsem byl rád, že jsem mohl podepsat v Liberci," uvedl Rosandič.

Vloni dohrával sezonu ve Vítkovicích. "V Hradci jsem nebyl využíván tak, jak jsem chtěl. Nakonec to dopadlo tak, že jsem skončil ve Vítkovicích, kde šlo o všechno. Každý zápas byl nesmírně důležitý. Jsem rád, že v Ostravě nejvyšší soutěž zůstala a že moje jméno nebylo podepsané pod vypadnutím tak tradičního týmu," prohlásil hráč pro hcbilitygri.cz.

Rosandič je původem z Chorvatska

25letý hráč sice reprezentuje Slovensko, ale narodil se v chorvatském Záhřebu. "Chorvatsko příliš hokejové není, avšak bývalá Jugoslávie, jíž bylo Chorvatsko součástí, nějakou hokejovou tradici měla," řekl Rosandič.


V dresu Mountfieldu.
"Hodně tomu pomohlo Slovinsko, kde je tento sport na poměrně vysoké úrovni. Od doby, co se Jugoslávie rozpadla, šel hokej v Chorvatsku hodně dolů. Výjimkou byl Medvědščak Záhřeb, který dokonce hrál v KHL. Ostatní kluby však na žádné evropské hokejové mapě nejsou," přiznává obránce.

V Liberci vše bezvadně funguje, chválí si hokejista

Liberec považuje za skvělý tým. "V extralize už nějaký čas působím a mám přibližně přehled, co kde jak funguje. Liberec je určitě špička, za což hovoří už samotné výsledky," pochvaloval si Rosandič.

"Funguje to tu výborně. Prohlédl jsem si i stadion a ostatní prostory a všechno je super a špičkově nastavené. Mám bezvadné dojmy," pokračoval ve slovech obdivu.


Rosandič je reprezentantem Slovenska
.

Na tlak jsem zvyklý, hlásí Rosandič

Tlak v takovém klubu si příliš nepřipouští. "Nějaký tlak tu určitě bude, ale to mi vyhovuje. Koneckonců jsem zatím vždycky hrál za kluby, kde se na výsledky kladl velký důraz," hlásí někdejší hokejista Bánské Bystrice či Slovanu Bratislava.

"Nejsem zvyklý na prostředí, kde by nebyly ambice. Je to něco, co může každého posunout v kariéře kupředu. Teď už jen věřit, že se vše rozeběhne podle plánu a půjdeme do toho," dodal na závěr Rosandič.

Zdroj: hokejportal.cz, hcbilitygri.cz
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

NEJČTENĚJŠÍ

7 D

48 H

24 H

VÝSLEDKY

  • nenalezen žádny zápas

TABULKA

Znojmo bralo na tripu čtyři body. Zdolalo Dornbirn a trápilo Salzburg

Ďáblové pokračují v dobré přípavě, Predators opět vítězní

Hertl dotáhl Sharks k první výhře, Jurčo pálil za Oilers

Další vítězný zářez pro Znojmo. S prázdnou si počínal také Villach

131.5 ms