Liberec a Třinec vedou 2:0, soupeřům nedali šanci

Liberec přehrál Mladou Boleslav © hcbilitygri.cz

Již čtvrtý den je v plném proudu koloběh čtvrtfinále play-off Extraligy. Oba domácí týmy s přehledem zvládly své zápasy. Jak Liberec, tak Třinec přehráli své soupeře jasně a své série mají opravdu velmi dobře rozjeté.

HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Ridera 3:0
(stav série – 2:0)

Branky: 0:10 Svačina (Růžička, Vrána); 26:34 Chmielewski (bez asistence); 51:18 Polanský (Růžička)

HC Oceláři Třinec: Hrubec – Gernát, Roth; Galvinš, Musil; Doudera, Matyáš – Svačina, Vrána, Růžička (A); Werek, Marcinko (A), Hrňa; Adamský (C), Polanský, Dravecký; Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík; Chmielewski

HC Vítkovice Ridera: Bartošák – Hrabal, Trška; Výtisk (A), Mrázek; Šidlík, Krenželok; Černý – Olesz (C), Lev, Dej; Květoň, Roman, Tybor; Szturc (A), Poletín, Schleiss; Kucsera, Stránský, Zdráhal

Třinec dokázal potvrdit včerejší ne úplně jisté vítězství z prvního zápasu série a hostující Rideru vynuloval. Hned po neuvěřitelných 10 vteřinách se k puku dostal Vladimír Svačina, který opařil všechny hráče i příznivce Vítkovic.

Celý zápas se potom odvíjel tak, jak Třinečtí chtěli. Pro představu, Třinec po druhé třetině vedl o 5 a půl minuty, co se týče času stráveného v útočném pásmu. A to už je znatelný rozdíl.

Druhou branku domácích přidal Polský forvard Aron Chmielewski. Vítkovice se nemohly dostat vůbec k ničemu, jakmile se dostaly do útočné třetiny, jejich střely byly blokovány a sráženy do rohů, kde je spolehlivě sbírala domácí obrana.

Hosté dostali ještě jednu velkou příležitost na začátku třetí třetiny, kdy se jim naskytla přesilovka. Ale ani v té neměl Šimon Hrubec příliš mnoho práce. Naopak se zase prosadili Třinečtí, konkrétně legenda Ocelářů, Jiří Polanský.

Ke konci zápasu dokonce domácí uzamkli své obranné pásmo tak, že puk se tam dostával vždy jen na pár sekund. Třinec vyhrál pohodově 3:0 a do Ostravy veze vedení 2:0 na zápasy.

Bílí tygři Liberec - BK Mladá Boleslav 6:2
(stav série - 2:0)

Branky: 9:10 Jelínek (Ševc, Krenželok); Fillipi (Birner, Kvapil, z přesilovky); 21:02 Lenc (Fillipi, Kvapil); 23:02 Jelínek (Šmíd, Hudáček, z přesilovky); 48:47 Birner (Kvapil, z přesilovky); 50:53 Hudáček (Šmíd) – 0:31 Vondrka (Klepiš); 28:12 Zohorna (Kotvan)

Bílí Tygři Liberec: Will – Kolmann, Derner; Hanousek, Šmíd (A); Havlín, Ševc; Doherty – Ordoš, Hudáček, Birner; Lenc, Filippi, Kvapil; Zachar, Jelínek (C), Krenželok; Valský, Redenbach, Vlach

BK Mladá Boleslav: Růžička – Němeček, Kovačevič; Kůrka, Kotvan; Pláněk (A), Bernad; Hrdinka – Vondrka (C), Klepiš (A), Skalický; Šťastný, Najman, Zohorna; Látal, Musil, Pacovský; Kousal, Procházka, Flynn

Hosté začali rozhodně lépe, než včera. Michal Vondrka se zřejmě podíval před rozbruslením na začátek zápasu v Třinci a vzal si k srdci rychlý gól Svačiny. Po 31 vteřinách otevřel skóre zápasu v Liberci. Boleslav byla překvapivě lepším týmem, bohužel poté přišla chyba, kterou potrestal Petr Jelínek. 1:1.

Následně ale Bruslaři dostali fantastickou příležitost přesilovky 5 na 3 o délce 1 minuty a 49 vteřin. Hosté první minutu kombinovali a chvíli hráli pouze proti dvěma a půl, když jeden z Libereckých přišel o hůl. Boleslav i orazítkovala tyč, ale přesilovou hru využít nedokázala.

A přišel trest. V přesilovce domácích napřáhl Fillipi a otočil vývoj zápasu. Od té doby si už Bílí tygři vedení drželi. 3:1 to bylo po střele Radana Lence a o dvě minuty později přidal další gól Jelínek. Naději dal Středočechům Radim Zohorna.

Ve třetí třetině zakončil přesilovkový hattrick Michal Birner. Na výsledek připomínající spíše tenis upravil Libor Hudáček. Mladá Boleslav tak bude muset změnit taktiku na domácí utkání, jinak budou hráči balit na dovolenou velmi brzy.

Zdroj: hokejportal.cz