Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Legwand našel nový domov, podepsal kontrakt s Ottawou

David Legwand © theleafsnation.com

David Legwand a Ottawa Senators sepsali během pátečního dne dvouletý kontrakt na 6 milionů dolarů.

Legwanda na trhu ulovila Ottawa

Třiatřicetiletý hokejista by si měl během následujícího ročníku vydělat 2,5 milionu dolarů, během sezóny 2015/2016 by to pak mělo být 3,5 milionu dolarů, v průměru si tedy přijde zhruba na 3 miliony dolarů.

Legwand se do NHL dostal v roce 1998, když ho draftoval Nashville, tam následně strávil neuvěřitelných patnáct sezón. Během uplynulé sezóny pak byl vytrejdován do Detroitu Red Wings. V rámci uplynulé sezóny v dresech Nashvillu a Detroitu celkově nasbíral 51 bodů v 83 odehraných zápasech. David je držitelem mnoha rekordů v Nashvillu, za zmínku stojí, že odehrál za klub 956 zápasů, nastřílel 210 branek a připsal si celkově 566 bodů.

„David je kvalitním veteránem, hráčem, který velmi dobře bruslí a pohybuje se po ledě. Minulý rok posbíral celkově hned 51 bodů. Jde o zkušeného hráče, který může vyplnit místo v naši sestavě," řekl generální manažer klubu Bryan Murray.

„Věříme, že v něm najdeme hráče, co bude schopen vyhrávat na buly, sbírat body a také se aktivně podílet na obranné činnosti, jednoduše aby byl vždy ve správný čas na správném místě."

Legwand posílil Senators pouze tři dny poté, co klub vytrejdoval Spezzu do Dallasu. Ottawu doposud posílil Kyle Turris, Mika Zubanejad, Zack Smith a také draftovaný Curtis Lazar. Tým také znovu obnovil smlouvu s Ericem Grybou a to o další dva roky.

Zdroj: nhl.com, hokejportal.cz
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

NEJČTENĚJŠÍ

7 D

48 H

24 H

VÝSLEDKY

TABULKA

229.2 ms