Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Kusko bude usilovat o místo v Kometě i vysokoškolský diplom

Silvester Kusko © hc-kometa.cz

Šanci uchytit se v prvním týmu Komety Brno dostal Silvester Kusko, pro kterého jde o první přípravu s jihomoravským celkem. Kromě hokeje bude trochu nezvykle usilovat také o dosažení vysokoškolského vzdělání.

24letý slovenský útočník nastupuje za Kometu od mládežnických kategorií, avšak naplno se zatím nedokázal nikdy prosadit. Nyní k tomu bude mít příležitost, s týmem absolvuje svou první celou přípravu.


Kusko je odchovancem Komety.

Kometa si Kuska stáhla z hostování v Horácké Slavii Třebíč už ke konci minulého ročníku. A rodák z Vranova nad Toplou si svými výkony řekl o šanci zůstat v mančaftu natrvalo.

V Třebíči se snažili o podobné tréninky, jaké má Kometa

"Poslední čtyři roky jsem začínal přípravu v Třebíči, takže je to pro mě úplně něco nového. V Třebíči jsme se snažili napodobovat brněnské tréninky, ale i přesto to bylo něco jiného. Vyhovují mi jednofázové tréninky, odpoledne máme díky tomu volné," řekl hráč pro hc-kometa.cz.


V uplynulé sezoně hrál hlavně za Třebíč.

Do konce přípravy schází už poslední týden. "Příští týden ještě trénujeme, jen s tím, že ve čtvrtek máme společnou týmovou akci, v pátek plážový volejbal a tím končíme tento blok přípravy. Máme tři týdny volno a pak jdeme 22. července poprvé na led," přiblížil Kusko následující program.

Kusko se chce usadit v základu

Šikovné levé křídlo věří, že by mohlo zůstat v prvním týmu. "Je to můj cíl. Rád bych se probojoval do áčka a trvaleji se usadil v základu. Vím, že je tady hodně hráčů a velká konkurence, ale dělám všechno proto, abych se tam probojoval," prohlásil Kusko.


V Kometě to Kusko dobře zná.

Letní příprava mu nevadí, naopak. "Jsem za to rád. Děláme individuální dovednosti, je to zábavnější formou. Nehrneme jen kondici. Pracujeme s pukem i bez puku. Jirka Horáček dělá techniku bruslení, jsou to věci, které jsem předtím nedělal a je to zajímavé," pochvaloval si hokejista.

Se souběžným studiem VŠ nemá problém

Kromě hokeje však Kusko stíhá také vysokou školu. "Před rokem jsem udělal bakaláře, teď pokračuji na magisterském studiu. Čtvrtý rok mám hotový, tak snad za rok už budu magistrem," usmíval se spokojený student.

Kusko je hokejista-vysokoškolák.

A jak se mu vlastně daří skloubit školní povinnosti s těmi hokejovými? "Už jsem si na to zvykl. Dělám školu čtvrtý rok, není to nic neobvyklého. Jak si zvyknete na tréninky, tak si stejně zvyknete i na školu," prohlásil Kusko.

Zdroj: hokejportal.cz, hc-kometa.cz
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

VÝSLEDKY

TABULKA

Znojmo bralo na tripu čtyři body. Zdolalo Dornbirn a trápilo Salzburg

Ďáblové pokračují v dobré přípavě, Predators opět vítězní

Hertl dotáhl Sharks k první výhře, Jurčo pálil za Oilers

Další vítězný zářez pro Znojmo. S prázdnou si počínal také Villach

134.9 ms