Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Korutanští Orli vletí do soutěže s jedenácti odchovanci a slovenským strojem na body!

Hokejisté Villachu © evsv.at

Představujeme účastníky mezinárodní EBEL pro sezonu 2017/2018 – EC Villach SV.

Orli chtějí zpět do play-off


Klub z Villachu je dalším týmem, který je v mezinárodní EBEL od jejího vzniku v roce 2003. Za těch čtrnáct let se Orlům podařilo získat titul v roce 2006 a dvakrát si zahráli finále. Od poslední takové úspěšné sezony je ovšem dělí už jedenáct. Poslední ročník byl navíc ve Villachu bez play-off.

Největším problémem loňské sezony byl brankářský post. Jednička Olivier Roy se brzy zranil a do konce ročníku se v brance prostřídalo dalších pět brankářů, přičemž skvěle rozehraná sezona se stala zpackanou a neúspěšnou. Klub tak zareagoval angažováním Davida Kickerta, reprezentačního gólmana a mistra EBEL s Vídní z minulé sezony.

Defenzíva prošla zásadní obměnou. Do kádru Orlů si našla cestu hned trojiice nových hráčů. S tím, že klub ještě v sezoně někdo další posílí. Z Bolzana přestoupil kanadský obránce Ryan Glenn, ze zámořské AHL Američan David Shields a z českou čast kariéry uzavřel Slovinec Miha Štěbih. Zkušenosti má obrana určitě v Markusi Schlacherovi a Stefanu Bacherovi, reprezentantech Rakouska.

Ofenzíva nově skrývá pětici zahraničních akvizic. Z maďarského Fehérváru zamířil do Villachu Andrew Sarauer, z Grazu Kyle Beach, z Asie se do Evropy vrátil Ben Walter, ze zámoří pak přišla dvojice Rob Flick a z kádru mistrovské Banské Bystrice získal Villach Jordana Hickmotta, který ve slovenské extralize posbíral v 71 duelech neuvěřitelných 68 bodů. Byl tak hlavním tahounem za titulem. Útok Villachu skrývá také sedmičku odchovanců, v čele s kapitánem Nikolasem Petrikem, jenž se do rodného města vrátil po pěti letech v Dornbirnu, dále jeho bratr Benjanmin Petrik, Patrick Platzer a čtveřice mladých talentů Adis Alagić, Christian Jennes, Christof Kromp a Valentin Leiler.

SOUPISKA:
Brankáři
– Lukas Herzog (AUT), David Kickert (AUT), Alexander Schmidt (AUT).

Obránci – Stefan Bacher (AUT), Nico Brunner (AUT), Ryan Glenn (CAN), Markus Schlacher (AUT), David Shields (USA), Miha Štěbih (SLO), Thomas Winkler (AUT).

Útočníci – Adis Alagić (SLO), Sam Antonitsch (AUT), Kyle Beach (CAN), Rob Flick (CAN), Jordan Hickmott (CAN), Christian Jennes (AUT), Christof Kromp (AUT), Valentin Leiler (AUT), Nikolas Petrik (AUT), Benjamin Petrik (AUT), Patrick Platzer (AUT), Andrew Sarauer (HUN), Miha Verlić (SLO), Ben Walter (CAN).

Realizační tým:
Hlavní trenér
– Greg Holst (CAN)
Asistent trenéra – Markus Peintner (AUT)
Trenér brankářů – Markus Kerschbaumer (AUT)


TIP REDAKCE NA UMÍSTĚNÍ: 11. MÍSTO
Villach bude podle všeho největším zklamáním sezony. Brankářský post dvou dvojek, u kterých ani jeden nemá takovou zkušenost, aby mohl vést tým do play-off bude znát. Podobné je to i u obrany. Ani jeden z beků nesnese přísnější měřítko. Ofenzíva je asi jediné pozitivní měřítko, včetně sedmičky odchovanců, z nich však polovina zatím nemá co ukázat. Útočník Hickmott na všechno sám stačit nebude a Beach se nemusí chytit tak jako v Grazu či Salzburgu.

Zdroj: hokejportal.cz

Opora Pirátů: Proti Spartě nám vyšlo prostě všechno!

Hodně spokojený byl po výhře nad Spartou Praha jeden z klíčových hráčů Chomutova.

17.11.18, 11:18

0

První výhra v extralize a hned proti mistrovi! rozplýval se mladý brankář

První extraligové vítězství má za sebou nadějný brankář. Jeho Třinec porazil mistrovskou Kometu.

17.11.18, 11:14

0

Český talent je rád, že mu Zlín dal šanci hrát víc než v Liberci!

I když patří mezi největší české extraligové talenty, v Liberci nehrál tolik, jak by si přál.

17.11.18, 10:06

0

Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

NEJČTENĚJŠÍ

7 D

48 H

24 H

VÝSLEDKY

TABULKA

108.3 ms