Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Koronavirus vítězí nad hokejem

Koronavirus ruší hokejové soutěže. © iihf.com

Koronavirus, reálné nebezpečí dnešního světa. Netýká se jen „obyčejných“ lidí, ale zasahuje i do hokejového světa. Columbus měl dnes odehrát svůj zápas bez diváků. NHL měla zatím pokračovat, ale i v zámoří došlo k přerušení. Slováci ukončili nejvyšší hokejovou ligu jako první. Další země je následovaly.

Letos bez vítěze

Česká extraliga rozehrála v pondělí předkolo playoff. Aktuální stav je 1:1 v obou sériích. Tedy Hradec – Karlovy Vary a Olomouc – Zlín. V pondělí se na hokej dostali i fanoušci, v úterý se už kvůli nařízení vlády hrálo bez diváků.

Smutný pohled, to ano, ale pro oko českého fanouška skousnutelné. Ve středu se Český svaz ledního hokeje rozhodl extraligu přerušit do 29. března a playoff dohrát ve zkráceném režimu.


První zápasy viděli naživo. Druhé v televizi a další už neuvidí. Olomouci i dalším týmům skončila sezóna.

Dnes, tedy ve čtvrtek, vláda vydala nové nařízení, které mimo jiné zakazuje shromažďování nad 30 osob. Tohle byl definitivně poslední hřebík do pomyslné rakve. Extraliga končí. S ní skončila i Chance liga.

Rozhodnutí o pádu Kladna zůstává. Místo něj jde o úroveň výše Motor České Budějovice. Chance liga playoff také neodehraje. Masarykův pohár nikdo nezíská.

Konec hokeje i v dalších zemích

Hokejová sezóna neskočila jen u nás. Soutěže kvůli koronaviru skončily i v Německu, Rakousku (EBEL liga), Polsku, Švýcarsku, Norsku, Dánsku a na Slovensku. Rovněž skončilo playoff o titul v DHL Superpoháru.

Švédsko dnes dohrává poslední kolo základní části bez diváků a playoff je prozatím odloženo na 24. března. Bez diváků se dohrává i ve Finsku. Tam je poslední kolo na programu v sobotu 14. března. O osudu playoff ve Finsku se teprve rozhodne.

NHL pokračovat měla. Její vedení ale zareagovalo na nejnovější informace a situaci a rozhodlo se sezónu prozatím přerušit. Hráčská asociace NHLPA ale doufá, že se sezóna dohraje a bude znám i vítěz Stanley Cupu. Je to reakce podobná jako u basketbalové soutěže NBA.

Týmy NHL totiž sdílí s basketbalisty některé prostory a dva hráči NBA již byli pozitivní na koronavirus. NHL tak informovala o tom, že je tedy velmi pravděpodobné, že na virus bude pozitivní i někdo z NHL. 


Prohlášení NHL o přerušení soutěže.

Hlavní mistrovství světa s otazníkem, jiná zrušena

IIHF už zrušila některé své hokejové turnaje. Konkrétně se jedná o ženské MS, a to jak elitní, tak i o první a druhou divizi. Mimo to se neodehrají MS do 18 let v divizích II a III.

Neodehraje se ani dubnové MS parahokejistů ve švédském Östersundu. O květnovém mistrovství světa ve Švýcarsku se má teprve rozhodnout.

Dnes ale The Hockey News na svém twitteru uvedlo, že se ruší i mužské MS. IIHF to popřelo. Mezinárodní hokejová federace by se měla vyjádřit do neděle. O tom, zda se MS vůbec uskuteční bude jasno nejpozději 15. dubna.


Snad se naši hokejisté budou radovat i na letošním MS.

Zdroj: iihf.com, hokejportal.cz, ceskyhokej.cz, nhl.com
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

VÝSLEDKY

TABULKA

Znojmo bralo na tripu čtyři body. Zdolalo Dornbirn a trápilo Salzburg

Ďáblové pokračují v dobré přípavě, Predators opět vítězní

Hertl dotáhl Sharks k první výhře, Jurčo pálil za Oilers

Další vítězný zářez pro Znojmo. S prázdnou si počínal také Villach

119.9 ms