Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Kometě se na začátku přípravy daří. Trefila se i nová posila Filip Pyrochta

Hráči Komety při oslavě branky. © hc-kometa.cz

Brněnská Kometa zažívá povedený vstup do letní přípravy. Oba dva zápasy vyhrála a nechyběla u toho ani nová nosila. Obránce Filip Pyrochta, bývalý hráč Liberce, který si na rok odskočil do zámoří, se teď vrací do české extraligy a těší se na novou výzvu na jihu Moravy.

Brno po minulém konci sezony udělalo velmi zajímavé změny ve svém kádru. Kariéru ukončil dlouholetý kapitán týmu Leoš Čermák. Skončili i zkušení obránci Zbyněk Michálek a Michal Barinka. Bedřich Kohler se vrátil zpátky do Zlína a dlouhán Martin Dočekal posílil pražskou Spartu. 

Velmi pozitivní zprávou pro Kometu bylo, že se opět dohodla na spolupráci s Tomášem Plekancem. Dvě zajímavé posily přišly z Vítkovic. Je to šikovný centr Jakub Lev a rychlé křídlo Lukáš Kucsera. Zpátky z velmi povedeného hostování v Pardubicích se vrátil Luboš Horký. V poslední řadě posílil obranu talentovaný Filip Pyrochta

První dva zápasy letní přípravy Kometa zvládla na jedničku. Nejprve porazila slovenský Trenčín 4:1 a následně na to České Budějovice 6:4. Proti Motoru zaznamenala svou první branku v dresu Brna, iiž zmíněná posila Filip Pyrochta. 

Filip Pyrochta po své první brance za Kometu.

Pro Pyrochtu je nejdůležitější sehranost týmu

Hodnotí první měsíce v Kometě a úvodní přípravné zápasy.  „Zatím si to tady hrozně užívám, nemám si na co stěžovat. Na začátku přípravy máme dvě výhry. Povedlo se mi dát branku a asistenci, což je super. Dodá mi to trošku sebevědomí. Na body se, zatím nehraje. Nejdůležitější je, abychom se sehráli a vyzkoušeli různé taktiky", prohlásil Filip Pyrochta.  

Sám je zvědavý s kým by mohl hrát v obranném páru na startu soutěže. „Teď máme pár zraněných hráčů a Barymu (Ivan Baranka) se narodilo dítě, takže ten tu taky není. Tři obránci tedy chybí. Sestava určitě narýsovaná není. Zatím se to zkouší. Budeme hrát podle toho, jak si to sedne", uvedl Pyrochta.

Před vstřeleným gólem nevěděl kam pošle kotouč. „Zaťa (Martin Zaťovič) si převzal moji roli obránce a já jsem tedy chvíli musel hrát útočníka. Bárty (Tomáš Bartejs) mi to skvěle nahrál do strany a já jsem jenom zavřel oči, vystřelil a padlo to tam", říká talentovaný obránce.

Výsledek obrázku pro filip pyrochtaFilip Pyrochta vyhlíží novou sezonu.

Nikdy nezažil na přípravných zápasech takové množství diváků. „Tolik diváků přijde v přípravě asi jen na Kometu. Před takovou kulisou se hraje nádherně, dokáže to člověka ještě více vyhecovat", prohlásil s úsměvem Pyrochta. 

Zvyká si po roce v zámoří znovu na evropské kluziště. „Možná to bude znít blbě, ale mně užší led v Americe moc nesvědčil. Hokej je rychlejší a na všechno máte méně času, proto jsem se těšil zpátky na širší hřiště. V zámoří se často nahazují puky o mantinel a hodně se napadá, takže pro obránce je to těžší, protože pořád mají někoho na zádech. V Česku se nahazuje samozřejmě taky, ale méně často. Hráči se snaží víc kombinovat a přejít modrou čáru tak, aby se šlo rovnou do šance. Tvořivost a více času je pro mě určitě lepší", dodala brněnská posila. 

Zdroj: hc-kometa.cz
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

VÝSLEDKY

  • nenalezen žádny zápas

TABULKA

Znojmo bralo na tripu čtyři body. Zdolalo Dornbirn a trápilo Salzburg

Ďáblové pokračují v dobré přípavě, Predators opět vítězní

Hertl dotáhl Sharks k první výhře, Jurčo pálil za Oilers

Další vítězný zářez pro Znojmo. S prázdnou si počínal také Villach

100.2 ms