Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Kometa? Nic lepšího mě v kariéře nepotkalo, říká loučící se kapitán

Leoš Čermák © hc-kometa.cz

S hokejovou kariérou se loučí Leoš Čermák. Brněnský kapitán pokládá angažmá v Kometě za to nejlepší, co ho mohlo potkat. Čermák také promluvil o tom, čemu se bude věnovat po konci aktivní kariéry.

Ve svých 41 letech se Leoš Čermák rozhodl ukončit kariéru. V Kometě ale zůstává a bude v ní působit jako manažer pro hráčský rozvoj, na což se velmi těší.


Čermák se loučí s kariérou.

O konci kariéry měl jasno už nějakou dobu. "Měl jsem to v hlavě už vloni po druhém mistrovském titulu s Kometou. Vidina zlatého hattricku mě ale nahlodala natolik, že jsem do toho ještě na jeden rok šel. Sám v sobě jsem byl srovnaný s tím, že půjde o moji poslední sezónu. Že skončím, bylo moje vnitřní rozhodnutí, na které jsem byl delší dobu připravený," řekl Čermák pro hc-kometa.cz.

Čermák končí i kvůli zdravotním trampotám

Rozhodování mu usnadnily i zdravotní obtíže. "Dlouhodobě mě trápily potíže se zády. Čím dál víc času jsem trávil regenerací, abych se udržel ve hře. Zdravotní problémy mě omezovaly jak v tréninku, tak ve hře," přiznal rodák z Třebíče.


Zdraví už mu nedovolilo dál hrát.

Čermák si velice považuje, že mohl hrát za Kometu. "Hokej mě hrozně bavil a jsem šťastný, že jsem ho mohl hrát až do jednačtyřiceti let. Ale všechno jednou končí. Dostal jsem se do fáze, kdy mě potkalo to nejlepší, co mohlo," prohlásil zkušený útočník.

Kariéru si prodloužil úpravou tréninků

V Brně si splnil velký sen. "Jsou hokejisté, kteří by rádi pokračovali v kariéře, ale už o ně není zájem. Já jsem si kariéru prodloužil, zájem o mě byl a podařilo se mi splnit si velký sen v podobě dvou mistrovských titulů s Kometou. Už když jsem do Brna před lety přicházel, toužil jsem vyhrát ten pohár, po kterém jsem celou kariéru snil. Moc si vážím toho, že se nám to podařilo," uvedl Čermák.


Čermák je ikonou Komety.

Svou hokejovou životnost si prodloužil i díky úpravě svých tréninků. "Hokej se pořád vyvíjí. Abych mohl konkurovat mladším a hrát ve slušné formě, musel jsem si trénink upravit. Celou kariéru jsem byl zvyklý dost posilovat. Poslední dobou mě ale při cvičení čím dál víc bolela záda, tak jsem musel tréninkový proces upravit. Našel jsem cestu, která fungovala. Posilovna šla do pozadí, víc jsem se věnoval tréninku na ledě a kompenzačním cvičením," přiblížil svou metodu kapitán Komety.

V Kometě bude pracovat s mladými hráči

Na svou novou roli se už moc těší. "Nechtěl jsem z hokeje úplně odejít. Nyní jsem se chtěl víc věnovat rodině a mít víc volného času. Dostal jsem nabídku od Libora Zábranského na pozici manažera pro hráčský rozvoj. Láká mě pracovat s mladými hráči, myslím, že mě to bude bavit. Dohodli jsme se, že to na rok zkusíme a pak si vyhodnotíme, zda to má pro obě strany přínos," nechal se slyšet Čermák.

Zajímavostí je, že Čermák je jedním z prvních Čechů, kteří si zahráli v Superlize - předchůdkyni současné KHL. "Jak se říká, kdo nezažil, neuvěří. Já poznal Rusko v dobách, kdy ještě neexistovala KHL, ale jen Superliga. Bylo to období po přelomu milénia, český hokej byl na vrcholu a tak se ruské kluby začaly poohlížet po českých hráčích. Ruští hokejisté měli problém přijmout cizince. Životní úroveň tam byla úplně jinde, než je teď. V týmu se na vás vlastní spoluhráči dívali tak, že jim berete práci. Takže obrovský konflikt. Dostat je na svoji stranu mi trvalo tři čtvrtě sezóny," zavzpomínal někdejší český reprezentant.

Zdroj: hokejportal.cz, hc-kometa.cz
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

VÝSLEDKY

  • nenalezen žádny zápas

TABULKA

Znojmo bralo na tripu čtyři body. Zdolalo Dornbirn a trápilo Salzburg

Ďáblové pokračují v dobré přípavě, Predators opět vítězní

Hertl dotáhl Sharks k první výhře, Jurčo pálil za Oilers

Další vítězný zářez pro Znojmo. S prázdnou si počínal také Villach

94.6 ms