Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Ke Spartě mám vřelý vztah, hlásí nový brankář Pražanů

Jakub Neužil © google.com

Na svou extraligovou premiéru v dresu pražské Sparty se už těší gólman Jakub Neužil, který doposud působil v Prostějově. Přichází s vizitkou hvězdy Chance ligy a ke Spartě má navíc velmi kladný vztah, jak sám v rozhovoru přiznal. Jaký je jeho názor na konkurenci v novém působišti a co je pro něj největší výzvou?

Jakub Neužil je sparťanským odchovancem, za klub z hlavního města však nastupoval maximálně v týmu do 20 let. Poslední sezony chytal za Jestřáby Prostějov.

"Ve Spartě jsem působil od osmé třídy až do juniorů, takže k ní mám vztah. Jsem navíc z Prahy, což také hrálo roli," uvedl brankář v interview pro hcsparta.cz.

Neužil se konkurence nebojí

"Návrat na Spartu beru jako velkou šanci a výzvu, do které jdu s tím, že se ji pokusím co nejlépe využít. Když se objevila možnost návratu do Sparty, měl jsem jasno. Byla to pro mě priorita," přiznává Neužil.


Neužil byl oporou Jestřábů.

V brance se bude muset poprat o místo s Matějem Machovským. "Sparta je velký klub a silná konkurence k ní patří. V konkurenčním prostředí se člověk více naučí, navíc když mám příležitost se přiučit od Machyho. Chci se v létě co nejlépe připravit a vybojovat si místo v týmu," řekl 25letý hokejista.

Některé hokejisty Sparty zná z dřívějška

Několik hráčů z kádru současné Sparty dobře zná. "V dorostu jsem hrával s Honzou Košťálkem, zatímco v Kadani jsem se potkal s Martinem Jandusem," prohlásil Neužil.

"Některé starší kluky znám z dob, kdy jsem jako dorostenec chodil trénovat s juniorkou. Znám také Davida Dvořáčka, ale s tím jsem hrával spíš v Prostějově, protože je o dva roky starší, takže jsme se v mládeži moc nepotkávali," dodal ještě.


V Prostějově mu říkali "Kubánec".

Na Prostějov bude Neužil vzpomínat rád

Pět ročníků v Prostějově hodnotí pozitivně. "Všechny sezony byly z mého pohledu dobré. Angažmá v Prostějově byla moje první velká zkušenost se seniorským hokejem. Nejvíce v tom, že za týden odehrajete více zápasů než v mládeži, protože hrajete dva až tři zápasy týdně. Na Prostějov budu vzpomínat určitě v dobrém," má jasno Neužil.

Zajímavé je, že jde o absolventa vysoké školy. "Už na gymplu jsem chtěl jít na ekonomku. Vystudoval jsem podnikovou ekonomiku a management na Vysoké škole ekonomické, protože mi tento obor přišel nejzajímavější," nechal se slyšet 189 centimetrů vysoký brankář Sparty Praha.

Zdroj: hokejportal.cz, hcsparta.cz
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

TABULKA

Znojmo bralo na tripu čtyři body. Zdolalo Dornbirn a trápilo Salzburg

Ďáblové pokračují v dobré přípavě, Predators opět vítězní

Hertl dotáhl Sharks k první výhře, Jurčo pálil za Oilers

Další vítězný zářez pro Znojmo. S prázdnou si počínal také Villach

156.6 ms