Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Jelínek bude skautem v NHL, jak se to celé seběhlo?

Petr Jelínek © hcbilitygri.cz

Petr Jelínek ukončil aktivní kariéru v Liberci, kde dělal asistenta kapitána, a míří do NHL. Ne už jako hráč, nýbrž jako skaut Los Angeles Kings. Jak k došlo k tomu, že dostal laso ze slavné soutěže?

"Už v únoru jsem věděl, že budu končit v Liberci, tak jsem napsal životopis a poslal jsem ho na Central Scouting," popisoval Jelínek v rozhovoru pro hc-slavia.cz, jak to vlastně celé začalo.

"Během března a dubna jsme spolu mluvili, když se mi ozvali. Bylo nás více adeptů, na začátku snad čtyřicet, pak už jen osm," líčil 38letý odchovanec pražské Slavie svůj nevšední příběh.

"Jenže potom to nějak utichlo, tak jsem to neřešil a začal trénovat na Plzeň, kde jsem i podepsal smlouvu. No, a pak se z ničeho nic ozvali z Los Angeles a během pár dní to bylo vyřešené," usmíval se Jelínek.


Petr Jelínek

Jak jej vůbec napadlo přihlásit se? "Řešil jsem, co bude dál. Už nejsem nejmladší a nevěděl jsem, jestli o mě bude mít někdo ještě vůbec zájem. Řešil jsem to s předstihem a nakonec to vyšlo," prohlásil.

"Je velká prestiž dělat pro takový klub v NHL, takže se na to moc těším. Samozřejmě to bude něco jiného než hokejový život, ale na zimáku budu trávit pořád stejně hodně nebo ještě víc času. Uvidím, bude to samozřejmě nové a budu se snažit dělat to na sto procent," uvedl Jelínek.

Proč zrovna Los Angeles Kings? " Bylo to tím, že zrovna hledali někoho z Čech. Bylo to jen proto, že přišla příležitost z tohohle týmu, nevybíral jsem si," okomentoval svou volbu Jelínek.

Zdroj: hc-slavia.cz, hokejportal.cz
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

TABULKA

Online kasina s bonusy za registraci

126.1 ms