Jako při kulečníku: Vlastní branka SKA padla po čtyřech kuriózních odrazech

David Rundblad (vpravo) vsítil vlastní gól © iltalehti.fi

Hráči SKA Petrohrad si dali geniální vlastňák. Puk se klestil do branky trnitou cestou. Pomohly mu čtyři nečekané odrazy. Smolný gól ale hosty nezlomil, a v souboji s Čeljabinskem si nakonec dokázali dojít pro vítězství.

Až bude jednou někdo připravovat instruktážní video o tom, jak dát v hokeji stylový vlastní gól, neměl by v něm vynechat branku do nesprávné klece v podání SKA Petrohrad. Nechtěná souhra mezi útočníkem Vladimirem Tkačovem a švédským obráncem Davidem Rundbladem by totiž snesla parametry toho nejkvalitnějšího kulečníkového souboje.

17:43! Takový byl poměr střel na branku po 60 odehraných minutách zápasu mezi Traktorem Čeljabinsk a SKA Petrohrad. Na kostce nad ledem i přesto svítil remízový stav. Mohla za to mimo jiné velmi netradiční situace z prostřední části utkání.

Řeč je o druhém gólu domácího Traktoru, který dočasně zvrátil stav zápasu. V zápisu o utkání je sice u této branky jméno útočníka Andrewa Calofa, s nadsázkou by se ovšem dalo napsat, že spoluhráč Tomáše Hyky a Lukáše Sedláka nemá na brance valný podíl. Ve své podstatě neudělal nic jiného, než že poslal kotouč před gólmana Pjotra Kočetkova

Vše podstatné se totiž odehrálo až poté, co dva petrohradští spoluhráči posloužili jako dobře konstruované odrazové můstky...

Nejprve se do hry vložil třiadvacetiletý Tkačov, jenž při snaze o zablokování přihrávky nasměroval puk bruslí na svého kolegu Rundblada. Ten si na smolnou strunu zabrnkal také. Při prvním kontaktu kotouč přizvedl nohou, aby jej následně loketním chráničem poslal do horního víka vlastní svatyně. A aby toho nebylo málo, nakonec se černá pryž otřela i o tyčku.

Nadějný brankář Kočetkov, v NHL draftovaný Carolinou, si mohl hlavu ukroutit, směšné trefě při svém teprve čtvrtém startu v KHL přesto zabránit nedokázal.

Ani extrémně nešťastný moment však Petrohrad do kolen neposlal. Ještě do konce 2. třetiny zvládlo SKA smazat dvougólové manko, v prodloužení pak o jeho vítězství v poměru 4:3 rozhodl kapitán Sergej Plotnikov.