Jágrova třináctka, Kometa proti Kometě a Birnerův hattrick

Michal Birner jako tříbrankový střelec. © hcbilitygri.cz

Rozdělené 44. extraligové kolo nabídlo řadu zajímavých momentů. V zápase Kladna se Zlínem se trefila legenda. Utkání Plzně s Karlovými Vary a Olomouce s Pardubicemi se odehrála dříve. Proto ve středu bylo k vidění zbylých pět zápasů. Duel Komety a Brna mohl fanoušky při pohledu do sestav zmást a liberecký tygr se blýskl hattrickem.

Třináctý zásah pár dní před narozeninami

Jaromír Jágr oslaví 15. února už 48. narozeniny, ale chuť a schopnost dávat góly jej neopouští ani v jeho vysokém hokejovém věku. Jeho trefa ale na body Kladnu nestačila. To prohrálo posedmé v řadě a z nadějné pozice v předkole play-off se začíná přibližovat dnu tabulky.

Kladno začalo v domácím utkání lépe. V 16. minutě se trefil Nash a poslal Rytíře do vedení. Berani ale ve druhé části přidali a Dufek s Ondráčkem otočili skóre.

Na začátku třetí třetiny navýšil vedení hostů Pavel Kubiš. Pak přišla Jágrova chvíle. O´Donnel zavezl puk do útočného pásma, předal ho na vrcholu kruhu Jágrovi, ten si obhodil Sedláčka a střelou mezi nohama obránce Ference prostřelil Kašíka. Jeho gól však jen zmírnil porážku Rytířů 2:3.

Dva výběry Komety

Kdo se podíval na sestavy Brna a Vítkovic před jejich včerejším zápasem mohl být lehce zmatený. Není se čemu divit. V sestavách těchto týmů totiž došlo v této sezóně k mnohým výměnám, a tak někteří hráči nastupovali v obou dresech.

Na straně Komety to byl Stránský. Ten oblékal dres Vítkovic ještě v této sezóně. Na hostování do Komety před touto sezónou přišel z Ostravy Lukáš Kucsera a v průběhu minulé sezóny byl vyměněn do Komety Ivan Baranka.

Na straně druhé to byl Dočekal, Hruška a Štencel. Před sezónou z Komety přišel ještě Mallet a třetí sezónu po příchodu z Brna hraje Trška. To alespoň dokazuje, jak je český hokejový rybník malý, a než se člověk nadá, tak mohou kluby spustit takové rošády, že by se z toho jednomu zatočila hlava.

Jana Štencela (vlevo) a Šimona Stránského byli v této sezóně k vidění v opačných dresech.

Hlava v tomto utkání šla kolem hlavně domácím. Ti po dvou úderech z čistého nebe prohrávali po pěti minutách 2:0. Dvě rychlé branky nesnesl Vejmělka a přenechal místo Čiliakovi.

Kometa pak dokázala srovnat, ale tři body si odvezli hosté. Čiliak se stejně jako jeho brankářský kolega musel dvakrát sklonit a puk do prázdné branky znamenající prohru domácích dopravil Lakatoš.

Na výhře Vítkovic 5:2 se podíleli exbrněnští Hruška a Dočekal. První jmenovaný skóroval, Dočekal si připsal asistenci.

Třikrát Birner

Michal Birner při výhře Liberce nad Litvínovem 5:4 po prodloužení zaznamenal tři zásahy a výrazně přispěl jeho týmu k zisku dvou bodů.

Poprvé se trefil po skvělém čtení hry. Ve středním pásmu dostal přihrávku od Radana Lence, prosmýkl se mezi litvínovskými beky a nekompromisně trefil levý horní roh Janusovy brány. Jeho první gól vrátil Liberec do dvoubrankového vedení.

Michal Birner slavící svůj zásah.

Jeho druhá trefa byla mnohem důležitější. Liberec prohrával 3:4 a čas zápasu se chýlil ke konci. Liberec v přesilové hře vybojoval puk na buly, ten se dostal do mezikruží kde se pohyboval Birner. Svou tvrdou ranou a druhým zásahem večera poslal zápas do prodloužení.

Prodloužení týmy využily skoro na maximum. Tři vteřiny před koncem, opět z přesilové hry, překonal Januse Birner potřetí. Zkompletoval tak hattrick a vystřelil Liberci bod navíc.

Liberec je tak stále první. Před Plzní má náskok sedmi bodů.

Zdroj: hokejportal.cz