Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Hvězdná posila Sparty Řepík: Nové vedení má skvělou vizi

Michal Řepík © hcsparta.cz

Do pražské Sparty se vrací reprezentační útočník Michal Řepík. Nadchla ho vize budoucnosti nového vedení. Co si od staronového angažmá slibuje? A jak hodnotí své působení v zahraničí?

Sparta ohlásila nečekanou posilu, když podepsala smlouvu s Michalem Řepíkem, který nechyběl v sestavě českého národního týmu na letošním mistrovství světa v Bratislavě a Košicích.


Řepík má za sebou úspěšné MS.

Prioritou pro něj bylo zahraničí, ale nevyšlo to. "Přiznávám, že jsem čekal na zajímavou nabídku ze zahraničí. Nějaké přišly, ale žádná mě nezaujala víc než nabídka Sparty," nechal se slyšet útočník.

Řepík se těší na českou kabinu

"Se Spartou jsem byl v kontaktu poslední měsíc, kdy se nám podařilo vyladit všechny náležitosti. Jsem moc rád, že se vracím právě sem," pokračoval rodák z Vlašimi.


Naposledy oblékal dres Slovanu.

Ten naposledy hrál za Slovan Bratislava. "V Bratislavě bylo hodně českých a slovenských kluků, ale tady jich bude ještě víc. Těším se na srandičky v kabině, ve sparťanské se prý sešla dobrá parta. Vše je ale podmíněné tím, zda se bude vyhrávat. To pak atmosféra uvnitř může být ještě lepší," prohlásil Řepík.

Vrací se do klubu, který jej vychoval

Roli sehrálo i to, že je Řepík sparťanským odchovancem. "S manželkou a synkem v Praze bydlíme, jsme na město zvyklí, vyrůstal jsem tady, než jsem odešel do Ameriky," uvedl hokejista.


Ve Spartě to dobře zná.

Nadchla jej také vize nově utvořeného klubového vedení. "Ve Spartě mě navíc zaujalo nové vedení, vize lidí, kteří v něm jsou. To jednoznačně napomohlo k tomu, že jsem teď zpátky ve Spartě," přiznal Řepík.

Zahraničí Řepíka v mnohém obohatilo

Sportovní manažer Jaroslav Hlinka je dokonce jeho bývalým spoluhráčem. "Už během vyjednávání mého příchodu do Sparty jsem se bavil zejména s ním, chodili jsme spolu na schůzky. Věřím, že spolu s Petrem Tonem a novým vedením povedou klub dobře a nasměrují tým k nejvyšším patrům tabulky. Chci napomoct k tomu, abychom opět bojovali o titul," říká český reprezentant.


Řepík je ostříleným internacionálem.

Za sebou má angažmá v KHL, Finsku i zámoří. Co mu to dalo? "Každá liga měla svá specifika, svůj styl, svůj hokej. V cizině se mi podařilo nabrat hlavně obrovské zkušenosti. Zahrál jsem si proti špičkovým hráčům. Aby s nimi dokázal člověk držet krok, musí se neustále zdokonalovat a snažit se jim vyrovnat. Neustále jsem se musel zlepšovat," uvedl Řepík.

Zdroj: hokejportal.cz, hcsparta.cz
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

VÝSLEDKY

TABULKA

Znojmo bralo na tripu čtyři body. Zdolalo Dornbirn a trápilo Salzburg

Ďáblové pokračují v dobré přípavě, Predators opět vítězní

Hertl dotáhl Sharks k první výhře, Jurčo pálil za Oilers

Další vítězný zářez pro Znojmo. S prázdnou si počínal také Villach

127.7 ms