Hertl Krejčího s Pastrňákem ve finále NHL nedoplní, radují se Blues

St. Louis vítězem Západní konference © nhl.com

Také Západní konference už zná svého vítěze. St. Louis přehrálo San Jose 4:2 na zápasy a postoupilo do finále Stanley Cupu. Rozhodující čtvrtý bod Blues přidali v domácím zápase, který opanovali vysoko 5:1. Tomáš Hertl do utkání kvůli zranění z předchozího zápasu nezasáhl.

St. Louis Blues - San Jose Sharks 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 2. Perron (Blais, R. O'Reilly), 17. Tarasenko (Parayko, R. O'Reilly), 33. Schenn (Pietrangelo, Thomas), 54. Bozak (Perron, R. O'Reilly), 58. Barbašev (Sundqvist) - 27. Gambrell (Donskoi, Jones).

Utkání, do kterého nezasáhl žádný z Čechů, nabralo rychlý spád hned od začátku. Po akci O'Reillyho s Blaisem otevřel skóre zápasu už ve druhé minutě hry dobrou tečí před brankou David Perron.

Při druhé brance Blues na sebe vzal hlavní roli Vladimir Tarasenko, který střelou z levého kruhu využil přesilovou hru a zvýšil na 2:0. San Jose bylo v první třetině bezzubé a do žádné větší šance se nedostalo.

Teoretickou šanci na zvrat v zápase vystřelil Sharks Dylan Gambrell. Ten se po dlouhé přihrávce dostal sám za obranu a střelou na zadní tyč překonal Binningtona.

Rozhodující chvíle zápasu se odehrály zřejmě přesně v jeho polovině, kdy Couture v dobré příležitosti promáchl a nedorazil puk do sítě. O dvě minuty později totiž využil další přesilovou hru Brayden Schenn a místo vyrovnaného stavu Blues vedli 3:1.

San Jose si nadějné šance vypracovalo i ve třetí třetině, ale Kane Binningtona překonat nedokázal a střelu Labanca zastavila tyč.

Pohár smůly si Sharks vypili až do dna 7 minut před koncem, kdy střelu Tylera Bozaka nasměřoval smolnou tečí do vlastní sítě Nyquist. Definitivní pojistku vítězství a postupu do finále přidal gólem do prázdné branky Ivan Barbašev.

St. Louis Blues se tak po Bostonu stalo druhým finalistou a o Stanley Cup se utká s Bostonem, jehož barvy budou hájit Davidové Krejčí s Pastrňákem. První utkání se odehraje 28. května ve dvě hodiny ráno našeho času.

Zdroj: nhl.com, hokejportal.cz