Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Fryčer: Nebudu se před nikým sklánět. Liga se musí chytit za nos

Hlavní trenér Znojma Miroslav Fryčer © HokejPortal.cz/Petra Šnajderová

Hokejisté Znojma mají za sebou osmý ročník v mezinárodní EBEL. V té je ve čtvrtfinále vyřadila ambiciózní Vídeň 1:4 na zápasy. V posledním utkání série unavení Orli na ledě Capitals už nedokázali vzdorovat a prohráli zde jednoznačně 5:1. Jediným střelcem byl mladík Vladimír Oščádal.

V posledním utkání série jste Vídni vzdorovali marně, čemu to přisuzujete?
Nebýt rychlých branek na začátcích první a druhé třetiny, tak by nás to možná ještě nakoplo, ale ty góly nás zabrzdily a kluci už mleli z posledního, nebyla jednoduše šťáva. Páté utkání už dohrávali na pokraji všech svých sil, takže jen smeknout můžeme před celým mužstvem.

Do čtvrtfinálové série jste vstupovali jako jasný outsider. Jak ji hodnotíte?
Výkony v sérii jsme překvapili všechny, včetně nás samotných, protože kluci překročili svůj stín a hráli na maximum. Vídeň si myslela, že to bude lehké, ale my hráli a kluci tam nechali všechno. Celé série by byla delší, kdybychom udrželi to domácí vedení 2:0 ve čtvrtém zápase, ale to jsou jen kdyby, na ty se nehraje a realita je taková, že Vídeň má suverénně lepší mančaft, co si budeme povídat a to že jsme je potrápili je více než pozitivní.

Sérii provázeli emoce kolem výkonů rozhodčích. Jste s jejich výkony spokojen?
Když nepočítám první zápas série a pak ten třetí vyhrocený tady, tak opravdu pískali rovinu a na to si nemůžeme stěžovat. Ani čtvrtý ve Znojmě, ani v tom posledním zápase to nerozhodovalo. Tam to nebylo o rozhodčích.

Po vyřazení jste měl v kabině proslov. Můžete o něm něco říct?
Poděkoval jsem celému týmu, protože ta sezóna pro mě byla po 25 letech hodně zajímavá od prvního dne až do konce. Především jsem jim poděkoval za výkon v play-off, protože to opravdu nečekal nikdo. Hráli jsme to na tři pětky, někteří zranění, někteří do toho šli i přes to zranění a to na tom byli zdravotně možná hůře než já. Jedince jmenovat nechci, ale dali do toho maximum. Více si nemůžeme přát, škoda některých šancí, ale celkově se prostě nemáme za co stydět.

Celý ročník v EBEL berete jako úspěch či neúspěch?
Ta byla rozdělená na několik fází. Play-off i nadstavba byli z naší strany zvládnuty na výbornou. Tým držel pospolu, věděl, o co se hraje, což mě potěšilo hodně mile, takže tady je opravdu na čem stavět do budoucna.

Do sestavy jste se hodně zapojovali mladíci. Mají šanci v týmu pokračovat?
S mladíky jsem samozřejmě spokojený. Jan Bulín byl teď sice zraněný, ale Vlaďa Oščádal i Marek Špaček, ti předváděli celou sezóny dobré výkony. Když někdo vyhořel nebo se zranil, tak je solidně zastoupili a hráli důležitou roli v sezóně. Dva měsíce jsme hráli prakticky na tři lajny, takže tam museli chodit. V play-off jsme samozřejmě sázeli na zkušené, ale když bylo potřeba, tak tam zase byli. To platí i obráncích Michalu Kruckovyčovi nebo Adamu Jonášovi, když museli, odvedli si svoje. Touto cestou, že ve třetím čtvrtém útoku budou tito kluci, se to dá vést. S těmi můžeme počítat.

Třetí utkání ve Vídni poznamenala situace s telefonem na střídačce, která se objevila dokonce i v zámořském tisku. Co k tomu můžete říct?
Těsně před koncem série jsem dostal krásný email, že mám podmínku a když ji poruším, tak zaplatím pokutu 2000 euro. Což mi je úplně jedno, protože jsem celý život takový, jaký jsem a nebudu se měnit. Nebudu se před nikým sklánět, to nemám v povaze. Spíš jsem udělal obrovskou reklamu EBEL i v zámoří, protože někteří bývali spoluhráči z Ameriky mi psali nebo volali, a ptali se co to je ta EBEL, kde to je apodobně. Takže ti uražení Kanaďani, co to tady vedou, by se měli spíš chytnout za nos a místo trestu bych prosil odměnu, že dělám lize reklamu po světě. Já reaguju na všechno impulzivně a říkám to jak to momentálně cítím. Jiný už nebudu.

Jak to vidíte s vaším dalším působením ve Znojmě pro další ročník?
To je hodně brzká otázka. Já se musím dát sám zdravotně do pořádku a uvidíme. Hned po vyřazení je to dost emotivní pro všechny. Takže na tohle je potřeba se podívat za pár dní a rozhodovat se.

Zdroj: hokejportal.cz, erstebankliga.at
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

NEJČTENĚJŠÍ

7 D

48 H

24 H

VÝSLEDKY

TABULKA

Znojmo bralo na tripu čtyři body. Zdolalo Dornbirn a trápilo Salzburg

Ďáblové pokračují v dobré přípavě, Predators opět vítězní

Hertl dotáhl Sharks k první výhře, Jurčo pálil za Oilers

Další vítězný zářez pro Znojmo. S prázdnou si počínal také Villach

109.2 ms