Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Flastr na 2 zápasy? "Tvrdit muziku je potřeba, ale verdikt přijímám," hlásí zadák Houdek

Hokejisté Plzně v utkání se Spartou © hcskoda.cz

Obránce Michal Houdek vylíčil svůj třaskavý debut v dresu Plzně. Během 20 vteřin se dokázal zarýt pod kůži všem Sparťanům. „Je čistě jejich věc, jestli se pomstí," říká extraligový nováček.

Přišel, viděl a řádil. Devatenáctiletý zadák Michal Houdek se v české extralize uvedl opravdu nevídaným způsobem. Už po 20 odehraných vteřinách krosčekoval sparťanského útočníka Marka Kvapila, následně v pěstním souboji přejel jako parní válec i Jana Piskáčka


Za své počínání si benjamínek Plzně vysloužil kromě 19 trestných minut také vyloučení do konce utkání, od disciplinární komise se navíc dočkal dodatečného flastru a vynechá následující 2 zápasy základní části.

Ani trenérovi se nelíbil prvotní zákrok, za který jsem byl potrestán, ale rozhodně mi nevytknul to, že jsem se zastal spoluhráče v pěstním souboji,” podotýká Michal Houdek v exkluzivním rozhovoru pro HokejPortal.

Byl to premiérový zápas, jakým jste se chtěl v extralize uvést?

Samozřejmě, že ne. Ale rozhodně nejsem typem hráče, který by nečinně přihlížel, jak někdo mlátí mé spoluhráče, ať už hokejkou, nebo pěstmi. Jsme jeden tým a vždycky se jeden za druhého postavíme.

Experti ve studiu České televize spekulovali o tom, jestli vás jako mstitele na led nevyslali trenéři. Co byste na to řekl?

Nic takového v žádném případě neproběhlo. Reagoval jsem z vlastní iniciativy na vícero napadení svých spoluhráčů.

A jak tedy hlavní trenér Plzně Ladislav Čihák okomentoval vaše počínání?

Mluvili jsme spolu bezprostředně po zápase i dnes po tréninku. Ani jemu se nelíbil prvotní zákrok, za který jsem byl potrestán, ale rozhodně mi nevytknul, že jsem se zastal spoluhráče v pěstním souboji proti daleko zkušenějšímu soupeři.

Zápas se hrál v obrovských emocích, na první utkání sezony něco nevídaného. Ovšem den po duelu a s chladnější hlavou, změnil jste svůj pohled na celou situaci? Přišel vám zákrok na zkušeného Kvapila, který o vás zjevně nevěděl, adekvátní?

Mrzí mě, že jsem zákrok vedl takovou silou, ačkoli prvotní myšlenka byla bránit spoluhráče. Na tom se nic nemění. I zpětně se ukázalo, že jsem Marka Kvapila nezranil já, přestože se to tak řadě lidí mohlo zdát. S Markem jsme si psali a sám mi potvrdil, že se nezranil mou vinou.

Co říkáte na dvouzápasový flastr od disciplinární komise?

Verdikt disciplinární komise respektuji a přijímám.

A jak přijímáte výrok obránce Sparty Adama Poláška, který vás označil za, cituji: „Blbce, který si chtěl něco dokazovat." Co na to říkáte?

Jen to, že jeho výrok i podobná slova od pana Řepíka jsem si přečetl. Ale nebudu se do této mediální hry angažovat. To podstatné se nakonec vždycky odehraje na ledě.

Neočekáváte tedy pomstu mezi mantinely, pokud by k vašemu měření sil se Sparťany opět došlo? Přece jen vás nyní mohou vnímat jako plzeňského nepřítele číslo jedna...

To je čistě jejich věc. V kádru máme kvalitnější hráče, na které by si měli spíše dát pozor.

Nicméně po včerejším utkání můžete i v očích fanoušků působit jako rváč, který jde na led, aby mstil spoluhráče. Co je třeba nyní udělat proto, abyste nálepku provokatéra a bitkaře ze svého jména rychle odstranil a ukázal své jiné hokejové přednosti?

Já ale žádnou nálepku odstraňovat nechci. Tvrdá hra mě má zdobit! A jak už jsem říkal, to podstatné se nakonec odehraje na ledě. Vždycky se za spoluhráče postavím a nebudu koukat, proti komu půjdu. Na to nepotřebujete nálepku, abyste se zastali parťáka z týmu.

Takže od vás v Plzni očekávají spíš to, že budete věšet soupeře na plexisklo, než rozjíždět útočné kombinace a pálit od modré čáry?

Myslím, že ano. Tvořivých a zkušených obránců máme hned několik. Tvrdit muziku je potřeba, a jestli tuto úlohu dostanu já, budu ji na sto procent plnit.

Zdroj: hokejportal.cz
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

VÝSLEDKY

  • nenalezen žádny zápas

TABULKA

Znojmo bralo na tripu čtyři body. Zdolalo Dornbirn a trápilo Salzburg

Ďáblové pokračují v dobré přípavě, Predators opět vítězní

Hertl dotáhl Sharks k první výhře, Jurčo pálil za Oilers

Další vítězný zářez pro Znojmo. S prázdnou si počínal také Villach

111.3 ms